Сьогодні відбулася знакова подія — відкриття першого в Україні регіонального Офісу євроінтеграції.

Регіональні Офіси європейської інтеграції стануть «місцем сили» для всіх, хто прагне європейської України. Починаємо з Херсона
«До Євросоюзу інтегрується уся країна, кожна область, місто чи містечко. Тому для мене особливо важливо стимулювати євроінтеграцію в регіонах. Херсон має стати прикладом успіху для інших областей», — зазначила Ольга Стефанішина під час установчої наради з питань запуску роботи Офісу євроінтеграції Херсонської області.
Віцепрем'єрка наголосила, що відкриття першого регіонального Офісу євроінтеграції має важливе значення також для мешканців окупованого Криму, бо саме на Херсонщину громадяни потрапляють після перетину адміністративної межі з півостровом.
Серед напрямків діяльності Офісу, Віцепрем’єрка виділила:
культурні та освітні проєкти, зокрема поширення знань про європейський курс України серед школярів та студентів;
сприяння збільшенню бізнес контактів між підприємцями Херсонщини та країн-членів ЄС;
реалізації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, досягнення цілей сталого розвитку, зокрема ґендерної рівності.
Крім цього, вона зауважила, що надзвичайно гостро для українських регіонів стоїть також питання побудови ефективної координації та планування, зокрема для реалізації проєктів регіонального розвитку.
Віцепрем’єрка повідомити, що голови кількох обласних державних адміністрацій вже підтвердили своє бажання відкрити Офіси з євроінтеграції в Хмельницькій, Дніпропетровській та Полтавській областях.
Ольга Стефанішина висловила сподівання, що Офіси євроінтеграції стануть двигунами регіонального розвитку відповідно до європейських стандартів та практик, допоможуть мобілізувати та спрямувати зусилля міжнародних партнерів, громадянського суспільства та місцевої влади для того, щоб громадяни відчули переваги європейського курсу.
Деталі читайте на Євроінтеграційному портала bit.ly/355SgEq
15.10.2020