Саміт ЄС-Україна відбувся в Брюсселі 6 жовтня 2020 року

Вчора відбувся 22-ий Саміту Україна – ЄС. Цей захід став першим «живим» самітом з країною-партнером ЄС від початку пандемії, що є додатковим свідченням пріоритетної уваги до співпраці з Україною.
В ході Саміту обговорено насичений порядок денний відносин Україна – ЄС, прогрес імплементації Угоди про асоціацію Україна – ЄС, окреслено подальші кроки поглиблення економічної інтеграції та політичної асоціації України з ЄС.
На Саміті українська делегація представила бачення щодо оновлення Угоди про асоціацію, передусім у частині ПВЗВТ та секторальної взаємодії.
Президент Європейської ради Шарль Мішель зауважив: “Угода про асоціацію надає рамки для продовження політичної асоціації. Угода націлена на те, щоб створити умови для посилених економічних та торгових відносин, які мають призвести до поступової інтеграції у внутрішній ринок ЄС”.
Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель також відзначив потенціал співпраці.
«Ваш прогрес – це наш прогрес. Ваша безпека – це наша безпека. Макрофінансова допомога – це частина цього партнерства. І мобілізація ресурсів для того, щоб боротися з COVID, – це також частина нашого партнерства. У нас спільні кордони, історія, культура та цінності. Український народ багато жертвує для свого процвітання, для кращого майбутнього, і це майбутнє – частина нашого майбутнього. Ви можете на нас розраховувати», – сказав він.
Зі Спільною заявою 22 – го Саміту Україна - ЄС можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/36H4Axg