31.03.2015

Сучасне водолазне обладнання для підводного розмінування, що ми отримали сьогодні від ОБСЄ, допоможе нам безпечно очищувати акваторії України від боєприпасів – Сергій Бочковський

Вже десятий рік триває плідна співпраця між ДСНС України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у сфері підводного розмінування. За цей час вдалося реалізувати 4 проекти загальною вартістю 625, 5 тис. євро.  Таким чином ДСНС України отримало понад 60 приладів для пошуку вибухонебезпечних предметів та понад  200 комплектів засобів індивідуального бронезахисту (захисні бронежилети та шоломи).

 19 березня, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре отримала сучасне спорядження від ОБСЄ. Координатор проектів ОБСЄ в Україні Посол Вайдотас Верба, у рамках реалізації спільного проекту ОБСЄ - Україна “Підвищення спроможності Уряду України щодо виконання робіт з підводного очищення від вибухонебезпечних залишків війн акваторій Чорного та Азовського морів”, передав нове унікальне водолазне обладнання для підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Це, зокрема, 6 гідрокостюмів сухого типу та 2 системи зв’язку для підводних робіт на загальну суму понад 200 тисяч гривень. Закупити це обладнання вдалося за фінансової підтримки Королівства Норвегії, що не залишається байдужим до проблем оснащення підрозділів ДСНС сучасним обладнанням і це вже не перша значна допомога, яку піротехніки отримали саме за підтримки Норвегії.

 Голова ДСНС України Сергій Бочковський, дякуючи пану Послу Вайдотасу Вербу за плідну співпрацю та постійну підтримку, зазначив, що  застосування обладнання, що отримали сьогодні підрозділи ДСНС,  дозволить покращити ефективність робіт із вилучення та знешкодження вибухових матеріалів і затонулих та вимитих до берегу боєприпасів та  інших робіт пошуково-рятувального та гуманітарного характеру, що виконуються Державною службою з надзвичайних ситуацій в українських акваторіях. Адже щороку в акваторіях Чорного та Азовського морів, водоймах України підрозділи ДСНС України виявляють та знешкоджують понад 3 тис. вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Тому дана проблема ще й досі залишається актуальною. І нове сучасне обладнання допоможе рятувальникам у її вирішенні.

 “Ми робимо все можливе, аби гарантувати безпеку наших громадян. Адже зберегти життя людей – це те, заради чого ми цілодобово працюємо. І на цьому шляху нам активно допомагає саме ОБСЄ. Організація з безпеки та співробітництва в Європі – це наші надійні партнери та друзі. Прикро усвідомлювати, що під час окупації території Автономної Республіки Крим  Російською Федерацією було повністю розграбовано водолазний флот ДСНС України та викрадено унікальне водолазне спорядження, яке дозволяло виконувати завдання з підводного очищення акваторій вахтовим методом на глибинах до 60 метрів. Саме тому нині ми намагаємося поновлювати спецобладнання для проведення таких робіт і ОБСЄ нам активно допомагає в цьому. Ми також плануємо створити в Україні Національний центр гуманітарного розмінування, основними завданнями якого було б планування та організація заходів з гуманітарного розмінування, взаємодія з міжнародними організаціями, координація діяльності всіх установ і організацій у сфері протимінної діяльності. Сподіваюся, що наші міжнародні колеги підтримають нас у цій важливій та необхідній справі”,  - зазначив Сергій Бочковський.

 У свою чергу Посол Вайдотас Верба на щирій українській мові подякував рятувальникам за їхню досконалу та професійну роботу і  зазначив, що працювати з такими фахівцями вищого рівня надзвичайно легко та приємно. Саме тому ОБСЄ й надалі намагатиметься повсякчас  допомагати рятувальникам безпечно та оперативно проводити роботи з підводного розмінування.

 “Наша взаємодія з ДСНС України є зразком плідної співпраці на міжнародному рівні. Українські рятувальники – це дійсно висококваліфіковані професіонали, які розуміють як потрібно працювати. І я сподіваюся, що обладнання, яке ми сьогодні передали нашим друзям, допоможе їм у очищенні акваторій від боєприпасів”, - сказав Вайдотас Верба.

 Крім передачі унікального спорядження, Координатор проектів ОБСЄ в Україні передав близько двох тисяч шкільних зошитів для підвищення інформування дітей Одеської області, про небезпеку, що приховують у собі боєприпаси. Ці зошити були виготовлені за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні спільно з українськими рятувальниками задля того, аби навчити дітей правилам безпечної поведінки з вибухонебезпечними предметами. Всього було виготовлено 50 тисяч шкільних зошитів для підвищення інформування дітей, особливо на територіях Донецької та Луганської областей, про небезпеку, що приховують у собі боєприпаси.

Після урочистої церемонії передачі обладнання, учасники заходу оглянули піротехнічне спецобладнання та спецтехніку, що перебуває на оснащенні в підрозділах ДСНС та використовується для проведення робіт з розмінування.

 Нагадаємо, що у квітні минулого року саме завдяки фінансуванню Королівства Норвегії, піротехнічні підрозділи ДСНС отримали 9 нових гідрокостюмів сухого типу та 3 гідроакустичні станції зв’язку і водолазні прийомопередавачі. А вже у серпні 2014 року до ДСНС України було передано 4 комплекти металодетекторів для підводного розмінування «Vallon» для підрозділів підводного розмінування ДСНС України у Запорізькій, Миколаївській, Одеській та Херсонській областях.

 Крім того, у 2012 році українські рятувальники та ОБСЄ розпочали реалізацію проекту “Підвищення спроможності Уряду України щодо виконання робіт з підводного очищення від вибухонебезпечних залишків війн акваторій Чорного та Азовського морів”. Метою проекту є розбудова спроможностей підрозділів ДСНС України щодо очищення морських акваторій України від вибухонебезпечних залишків війни.

 

Прес-служба ДСНС України