01.04.2015

Студенти та викладачі Одеського національного університету імені І.І. Мечникова відвідали навчальний семінар щодо дій населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій

28 березня в приміщенні Одеського національного університету імені І.І. Мечникова було проведено семінар-тренінг щодо правил поведінки населення, у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру для студентів, аспірантів та викладачів кафедри медичних знань та безпеки життєдіяльності.

Розпочато захід було немало важливою темою сьогодення, а саме: «Порядок дій населення у разі виявлення підозрілих та вибухонебезпечних предметів». Про те як саме діяти, куди телефонувати та до кого звертатись за допомогою, у разі виявлення небезпечної знахідки,  слухачам розповів начальник сектора організації піротехнічних робіт Управління реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України в Одеській області Сергій Белянін. Під час своєї доповіді представник ДСНС озвучив статистику трагічних наслідків необережного поводження з боєприпасами. Зокрема за останні 18 років внаслідок необачного поводження з вибухонебезпечними предметами постраждало понад 400 людей, майже третя частина це діти. «Кожен із нас має відповідально віднестись до виховання молодшого   покоління. Особливо це стосується питань безпеки життєдіяльності. А саме головне, що ми маємо пам'ятати завжди, це те, що найкращим прикладом для наших дітей виступаємо ми самі. Тому свідоме ставлення до цієї теми та хороший приклад – запорука безпечного майбутнього наших дітей», - зауважив Сергій Белянін. Увагу учасників привернули і продемонстровані зразки вибухонебезпечних предметів: авіабомби калібру 50 кг,  інженерні міни протитанкового, протипіхотного та протидесантного спрямування, ручні гранати та мінометні міни різного калібру. Все це викликало не аби який подив і зацікавленість у аудиторії.

Викладач навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в Одеській області Юрій Басов довів до відома присутніх основні рекомендації щодо підготовки населення до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру. Також лектор нагадав учасникам основні положення цивільного захисту, володіти якими має кожен свідомий громадянин.

Після розгорнутої доповіді фахівців цивільного захисту до слова перейшла представник психологічної служби ОНУ ім. Мечникова. Жінка-психолог пояснила присутнім, що всі дії у разі виникнення будь-якої надзвичайної ситуації мають бути обдуманими і стриманими, а найгіршим ворогом в таких обставинах є паніка. «Ні в якому разі не можна піддаватися паніці. Ви маєте думати не тільки про себе, а й про оточуючих вас людей. Чим більш скоординованими та обдуманими будуть ваші дії, тим більш позитивними будуть наслідки тої чи іншої надзвичайної ситуації», - сказала начальник психологічної служби ОНУ ім. Мечникова Оксана Складна.

Доказом високого коефіцієнту продуктивності навчального семінару став конструктивний діалог між всіма учасниками заходу. Розкута публіка задавала цікаві запитання лекторам, і ті в свою чергу надавали вичерпні відповіді.

«Проведення подібних семінарів є в край актуальним на сьогоднішній день. Як доказ, більше сотні зацікавлених та уважних поглядів учасників сьогоднішнього семінару. Ми дуже раді, що керівництво ДСНС в області відгукнулось і ми мали можливість послухати безпосередньо спеціалістів в цій області. Такі заходи є дуже важливими і необхідними, адже чим більше людей буде проінформовано з питань цивільного захисту, тим більш скоординованими будуть їх дії у випадку виникнення надзвичайної ситуації», - розповіла завідувач кафедри медичних знань та безпеки життєдіяльності Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Світлана Гвоздій.

 Прес-служба ГУ ДСНСУкраїни в Одеській області