31.03.2015

Одеса: Медики провели навчальний майстер-клас для рятувальників, працівників станцій швидкої медичної допомоги щодо надання невідкладної медичної допомоги

У зв’язку з введенням режиму підвищеної готовності у Одеській області, на території тренувального майданчику аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області, працівники служби медицини катастроф провели майстер-клас з методик екстреної медичної допомоги, для керівного та оперативного складу підрозділів ДСНС та управління охорони здоров’я. Загалом участь у заході прийняли близько 100 рятувальників та понад 80 працівників служби медицини катастроф та парамедиків, зокрема завідувачі всіх станцій швидкої медичної допомоги Одеси та області.

            «Для кожної людини важливо знати прийоми і методи надання першої долікарської допомоги потерпілим. Правильно надана перша допомога скорочує час спеціального лікування, сприяє якнайшвидшому загоєнню ран і дуже часто - це вирішальний момент при врятуванні життя потерпілого»  - зауважив начальник управління охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації В’ячеслав  Полясний.

Головною метою заходу було – освоєння учасниками найбільш оптимальних й ефективних практичних навичок і вмінь із надання першої медичної допомоги. Фахівці продемонстрували способи надання першої долікарської допомоги. Під час проведення заходу використовувались манекени, за допомогою яких можна було імітувати рани, травми, опіки інші пошкодження та власноруч надавати лікарську допомогу. Зокрема співробітник Служби медицини катастроф детально розповів та показав як правильно робити  реанімаційні дії, штучне дихання і непрямий масаж серця, акцентував увагу на різниці  натискань на грудну клітку дорослій людині та  дитині. На навчальному майстер-класі було продемонстровано як правильно надати долікарську медичну допомогу при відкритих переломах кінцівок, як зупинити кровотечу і правильно провести транспортування потерпілого, як зробити фіксацію шинами, щоб не було травматизації м'яких тканин гострими осколками кістки, а також як запобігти повторне зміщення кістки.

Рятувальники проявили велику зацікавленість в практичному застосуванні знань і почерзі підходили до муляжу, щоб відточити свою майстерність з надання долікарської медичної допомоги потерпілому. Адже іноді, щоб врятувати життя людині, яка постраждала внаслідок надзвичайної ситуації є буквально лічені хвилини.

«Дуже часто врятовані на пожежі чи іншій надзвичайній ситуації люди, потребують негайної медичної допомоги, а лікарі ще не прибули. Саме тому таку допомогу повинен вміти надати потерпілому кожен рятувальник. Проведення таких заходів є надзвичайно важливим для служби «101», так як кожен співробітник має змогу вдосконалити свої знання щодо допомоги людям під  час надзвичайних подій» - розповів співробітник ГУ ДСНС України в Одеській області  Микола Худенко.

 

Прес-служба ГУ ДСНС України  в Одеській області