01.04.2015

м. Одеса: рятувальники провели семінар з основ цивільного захисту для студентів і викладачів Одеської національної академії харчових технологій

25 березня в Одеській національній академії харчових технологій представники ДСНС провели навчальний семінар для студентів та викладачів факультету технології і експертизи харчових продуктів та парфумерно-косметичних засобів. «Введений на території Одеської області з 26 січня 2015 року режим підвищеної готовності спрямовує роботу рятувальників у русло проведення профілактичних робіт серед населення, з метою обізнаності як дорослих, так і дітей щодо основних правил безпеки», - такими слова  розпочала захід  керівник прес-служби ГУ ДСНС України в Одеській області Майя Грінько. Представник ДСНС розповіла про основні моменти функціонування цього режиму в регіоні та про правила безпеки у разі виникнення надзвичайної ситуації, якими не можна нехтувати. Також, у ході розповіді учасникам семінару було продемонстровано відеоролики з роз'яснювальними матеріалами про правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів та під час артобстрілів.

Зразки ручних гранат, мінометних мін калібру 50, 82 та 122 мм та артснарядів малих та середніх калібрів увазі учасників представив начальник сектора організації піротехнічних робіт ГУ ДСНС України в Одеській області Сергій Белянін. Фахівець розповів присутнім про особливості роботи фахівців піротехнічної служби та про правила поведінки при виявлені вибухонебезпечних предметів сучасності та минулих війн. З метою застереження нещасних випадків, які можуть статися будь з ким працівник служби «101» розповів про випадок, який стався цього річ в Тарутинському районі, коли місцеві жителі нехтуючи правилами особистої безпеки проводили самостійно розкопки залишків минулих війн. Тоді, на обійсті одного із місцевих жителів було знайдено понад 600 вибухонебезпечних предметів. За словами Сергія Беляніна такі дії населення  були вкрай не обдуманими і могли призвести до трагічних наслідків. Саме тому, у разі виявлення підозрілих предметів слід негайно звертатись до служби порятунку.

Завершився семінар майстер класом завідувача навчально-тренувального відділу Одеського обласного  центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Одеської області Анжеліки Басаковської, яка продемонструвала присутнім основні етапи надання першої долікарської допомоги  потерпілому у разі виникнення надзвичайної ситуації. Дізнались учасники навчального захисту і про те, як діяти у разі зупинки дихання у людини.

            Розглянуті рятувальниками питання викликали не абиякий інтерес, як у студентів, так і у самих викладачів.

Зокрема, самі викладачі відзначили, що проведення таких семінарів в навчальних закладах є дуже доречними і корисними. «Ми дуже раді, що нам випала нагода побувати такому цікавому і корисному семінарі. Разом із студентами ми мали змогу дізнатись, як діяти під час виникнення надзвичайних ситуацій та подивитись на приклади вибухонебезпечних предметів, яких ми не бачили раніше. Цікавість студентів викликала і демонстрація практичних прийомів проведення реанімації на манекенах»,- розповіла доцент кафедри технології молока, жирів та парфумерно - косметичних засобів Ірина Дюдіна.

Між представниками служби порятунку та учасниками семінару виник конструктивний діалог, під час якого рятувальники розповіли багато корисної інформації, якою потім буде легко поділитись зі своїми рідними та близькими.

«Я вважаю, що проведення подібних заходів є дуже важливим. Адже через відсутність певних знань, людина може легко розгубитись у разі виникнення тої чи іншої надзвичайної ситуації. Тому відвідавши цей захід ми отримали багато корисних і цікавих порад, якими у майбутньому ми зможемо поділитись з своїми рідними», - сказала студентка 5 курсу Одеської національної академії харчових технологій Олеся Степанюк.

 Прес-служба ГУ ДСНС України в Одеській області