Профілактичний рейд територією Ананьївської Першої сільської ради.

Щонеділі, робочою групою у складі служби у справах дітей районної державної адміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ювенальної поліції, та представника органу місцевого самоврядування, з метою своєчасного виявлення сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, забезпечення захисту прав дітей, попередження нещасних випадків з дітьми, дитячої безпритульності та бездоглядності, територіями населених пунктів району проводяться профілактичні рейди.
Цього разу профілактичний рейд було проведено територією сіл Ананьїв Перший та Селиванівка.
Тривала робота з однією із сімей, яка перебуває у складних життєвих обставинах, на теперішній час не дала позитивних результатів – мати продовжує час від часу зловживати спиртними напоями та халатно ставитися до виконання батьківських обов’язків, наражаючи своїх дітей на небезпеку. На жаль, подібна ситуація є непоодинокою і не тільки в нашому районі.
Пояснення цьому є досить простим – відсутність, через брак фінансування, фахівців із соціальної роботи на місцях, до повноважень яких, згідно Закону України «Про соціальні послуги», належить планування соціальної роботи, надання соціальних послуг, соціальної допомоги, визначення методів соціальної роботи.
Так, закон є, але він поки що не діє. Так само як і не діє одне із завдань комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, зазначене в Типовому положенні про комісію, а саме: «направлення (в разі потреби) батьків, які неналежно виконують батьківські обов’язки, для проходження індивідуальних корекційних програм до уповноважених суб’єктів, які відповідно до компетенції розробляють і виконують такі програми». Адже головне завдання, яке стоїть перед соціальними службами – зберегти сім’ю для дітей. Прикро, але жодного батька чи матір ще не було направлено для проходження індивідуальних корекційних програм.
Що ж до результатів перевірки зазначеної родини, то комісією, за наслідками обстеження житлово-побутових умов проживання, було прийнято рішення розглянути питання про стан сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах і в якій існує ризик відібрання дітей, на засіданні комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації у лютому 2020 року.