ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ: ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ТА ДІТЕЙ ВІД КОРОНАВІРУСУ

Якщо Ви батько чи мати і маєте неповнолітню дитину - Ви просто зобов'язані володіти цією інформацією! Служба у справах дітей районної державної адміністрації звертає особливу увагу батьків на те, що карантин не є канікулами для дітей чи відпусткою. Карантин – це обмеження руху та спілкування, обмеження особистого контакту, щоб врятувати життя та здоров'я наших дітей та рідних! В умовах карантинних заходів діє чимало обмежень та правил, які неминуче обростатимуть фейками та страхами.
МИ ПОДАЄМО ЛИШЕ ДОСТОВІРНУ ІНФОРМАЦІЮ
Карантинні заходи - це не заборона перебувати дитині на вулиці, а заборона без крайньої необхідності знаходитися в людних місцях, переміщатися громадським транспортом, скупчуватися на гральних майданчиках - БО ЦЕ ЗБІЛЬШУЄ РИЗИК ЗАРАЗИТИСЯ КОРОНАВІРУСОМ!!!
Якщо просто через те, що дитині нудно, а Вам не цікаво з нею гратися (займатися, спілкуватися) дома - це привід разом пошукати чи винайти нові способи організації домашнього дозвілля, якими переповнені інтернет-ресурси на будь-який смак, а не привід відправляти дитину до когось в гості чи тинятися по вулиці - БО ЦЕ ЗБІЛЬШУЄ РИЗИК ЗАРАЗИТИСЯ КОРОНАВІРУСОМ!!!
БУДЬТЕ СВІДОМИМИ БАТЬКАМИ! Зробіть усе можливе, аби не поповнювати статистику дітей, які захворіли на коронавірус!
Карантин - насправді чудова можливість, щоб з дочкою навчитися готувати (вишивати, пройти он-лайн курси, вивчити іноземну мову), а з сином розібрати чи зібрати складний механізм, скласти космічний корабель, поремонтувати те, що не піддається ремонту, створити власний канал на YouTube чи Telegram, нарешті дочитати книгу...
Шукайте позитив! Використовуйте можливість побути з родиною, краще взнати одне одного, створити щось разом і в задоволення! Ваші діти Вам будуть вдячні не лише за збережене здоров'я, а й за спільно проведений час!!!
ВАЖЛИВО ТЕЖ, ЩОБ ВИ ЗНАЛИ, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей.
ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.
ЩО РОБИТИ:
- попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар;
- нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук);
- попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки;
- просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується;
- посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення;
- важливо уникати місць масового скупчення людей.
ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких
випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію.
ЩО РОБИТИ:
у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.
ТРЕТЄ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.
Сьогодні наша спільна мета – максимально зменшити ризик поширення небезпечного вірусу. Закликаємо всіх усвідомити реальний рівень небезпеки та відповідальності в цих надзвичайних обставинах. Безпека всіх, хто нас оточує, починається з кожного з нас!

 

Служба справах дітей Ананьївської РДА