Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації

27 лютого 2020 року під головуванням голови районної державної адміністрації Максима Бриткова відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації.
Комісією було розглянуто три питання порядку денного:
- про призначення опікуна над майном, що належить дитині-сироті;
- про тимчасове влаштування дитини до будинку дитини за заявою матері;
- про доцільність відібрання дітей у батьків з позбавленням або без позбавлення батьківських прав.
Досить жваве обговорення викликало саме третє питання, адже у членів комісії досить багато питань було як до голови села, як очільника органу опіки та піклування так і до батьків, спосіб життя та поведінка яких призвела на передодні до термінового відібрання сільською радою дітей із родини. Але треба розуміти, що відібрання дітей із сім’ї - процес незворотній, який передбачає протягом семи днів обов’язкове звернення районної державної адміністрації з позовною заявою до районного суду про позбавлення батьків батьківських прав або відібрання дітей без позбавлення батьківських прав. Тож, найголовніше завдання органів місцевого самоврядування при роботі з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах і в яких є ризик відібрання дітей – це максимальна увага, підтримка та постійна робота з такими сім’ями, яка має бути спрямована на подолання сім’єю складних життєвих обставин.
Адже, як зазначає Громадська спілка «Українська мережа за права дитини» на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, виховання дітей у сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Коли цей процес порушується, тобто, коли дитина залишається без батьківського піклування, то і порушуються її світогляд та розвиток, формування її як особистості, дитина може стати закритою від усіх та має ризик втратити всю ту любов, яку зазвичай дають їй батьки. Саме тому необхідно зберігати сім'ї навіть, коли це здається неможливим, задля того, щоб дитину не вилучали із сім’ї. Потрапляння дітей у інституції має негативний вплив на дитину, вона може пережити насильство, жорстоке поводження, не отримати достатніх знань, які можуть допомогти їй реалізуватися у житті.
Важко з цим не погодитись, а тому членами комісії одноголосно було прийнято рішення надати батькам можливість стати на шлях виправлення та повернути дітей. З рештою, останнє рішення залишається за судом.