11.02.2021

Компенсація ЄСВ роботодавцям-потужний стимул до створення нових робочих місць.

Одним з ефективних методів щодо стимулювання роботодавців до створення робочих місць є компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за особу, яка була працевлаштована за сприянням служби зайнятості. З моменту реалізації даної норми нового Закону України «Про зайнятість населення», такою послугою скористалось 56 роботодавців Ананьївського району.
Ананьївською районною філією Одеського обласного центру зайнятості проводиться широкомасштабна інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями щодо можливостей отримання ними компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування. Постійно проводяться семінари з роботодавцями, на яких одним з питань є висвітлення новації Закону України «Про зайнятість населення» щодо стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць. Дане питання також обов’язково обговорюється під час індивідуальних зустрічей з роботодавцями.
Протягом 2020 року 11 безробітних було працевлаштовано з наданням роботодавцям компенсації єдиного соціального внеску, з них 3 особи працевлаштовані до ТОВ «Центр ограрно - правових відносин» керівником якого є Лещенко Ігор Вікторович . ТОВ «Центр ограрно - правових відносин» розпочало свою діяльність у сфері будівництва 02 лютого 2019 року . Цього ж року керівник «Центру» Ігор Вікторович Лещенко звернувся до Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості з метою пошуку працівників. Спеціалістами філії була надана консультація щодо можливості отримання компенсації єдиного соціального внеску та підібрані особи з числа безробітних. На даний час ТОВ «Центр ограрно - правових відносин» успішно проводить свою діяльність ,постійно задовольняючи потребу в кадрах шляхом плідної співпраці з місцевою службою зайнятості.
Співпраця з роботодавцями у напрямі надання компенсації роботодавцям єдиного внеску за працевлаштованих безробітних буде продовжуватись, оскільки даний вид послуг – не лише крок уперед у зміцненні взаємовідносин служби зайнятості з роботодавцями, але й стимул до створення нових робочих місць та потужний засіб реалізації соціальної захищеності неконкурентоспроможних категорій населення.