30.07.2018

Новини з податкової: Нові зміни до Податкового кодексу

Президентом України підписано Закон України від 03.07.2018 р. № 2477-VIII, яким внесено зміни до Податкового кодексу України.

Змінами передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України, у тому числі аліменти, що виплачуються нерезидентом.

Передбачено також, що до переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки, зокрема, належать суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Закон набирає чинності з дня, що настає за днем опублікування.

***

Змінено інструкцію про порядок нарахування і сплати ЄСВ

З 26 червня 2018 року набули чинності зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (наказ Міністерства фінансів України від 04.05.2018 № 469, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 травня 2018 року за № 645/32097).

Ця Інструкція визначає процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування страхувальниками, нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів органами доходів і зборів.

Відповідно до змін розширено перелік платників єдиного внеску, зокрема, з 01.01.2018 платниками єдиного внеску визначено членів фермерського господарства.

Також змінено звітні форми – таблиця 1 Додатка 4 «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Додаток 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (створено уніфіковану форму для платників єдиного внеску визначених пунктами 4, 5, 51 частини першої статті 4 Закону України № 2464).

Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування розміщена на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Законодавство».

***

Яку суму готівки можна тримати в касі

Подільська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області надає роз’яснення, що установи, підприємства мають право тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку у межах, що не перевищують самостійно встановлений ними ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує такий ліміт каси, здається до банків для її зарахування на банківські рахунки (п.15 розділу 11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою № 148, далі - Положення). При цьому готівкова виручка здається суб’єктами господарювання самостійно або через відповідні служби, яким згідно із законодавством надано право на перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів, або через підприємства, які отримали ліцензію Нацбанку України на надання банкам послуг з інкасації. Готівкова виручка здається для зарахування на будь-який банківський рахунок суб’єкта господарювання на його вибір.

Слід зауважити, що відокремлені підрозділи установ/підприємств мають право здавати готівкову виручку безпосередньо до кас юридичних осіб або банку чи банківської фінансової установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію  на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку для її переказу і зарахування на банківські рахунки юридичних осіб(п.16 розділу 11 Положення).

***

Понад 21 мільйона гривень єдиного податку сплатили аграрії до місцевих бюджетів  

З початку року місцеві  сільгосптоваровиробники, які знаходяться на обліку в Подільській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області та використовують спрощену систему оподаткування IV групи, перерахували до місцевих бюджетів області  21,2 млн грн єдиного податку. У порівнянні з відповідним періодом 2017 року надходження від цієї категорії платників зросли на 5,2 млн грн, або на 32,7 відсотків.

Так, по Подільському району – 3,3 млн грн, Ананьївському відділенню – 2,6 млн грн, Любашівському відділенню – 3,4 млн грн, Савранському відділенню – 2,1 млн грн, Балтському відділенню – 4,0 млн грн, Кодимському відділенню – 3,0 млн грн, Окнянському відділенню –  2,5  млн грн.

Слід зазначити, що станом на 01.07.2018 року, спрощену систему оподаткування IV групи використовують 474  платників податків – сільгосптоваровиробників, у яких частка виробленої сільгосппродукції за рік дорівнює або перевищує 75 відсотків. Розмір ставок податку з 1 га сільгоспугідь залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та розраховується у відсотках бази оподаткування

 
Відповідно до Податкового кодексу України сільськогосподарський товаровиробник – це юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

***