10.04.2018

Пенсійні зміни в квітні

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148 внесено доповнення до статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне забезпечення щодо проведення щороку з 1 квітня перерахунку пенсії без додаткового звернення осіб, які після призначення пенсії продовжили працювати та набули стаж.

Це звичайний, стандартний перерахунок, який запроваджено починаючи з 1 січня 2004 року для працюючих пенсіонерів і проводиться кожні два роки. Відмінність лише в тому, що якщо раніше такий перерахунок здійснювали винятково за заявою людини, то тепер проводитиметься автоматично, незалежно від того, звернеться людина до Пенсійного фонду чи ні.

Право на перерахунок пенсії визначено з урахуванням даних про страховий стаж і заробітну плату, які містяться в системі персоніфікованого обліку станом на 1 березня 2018 року. Обчислення страхового стажу, що дає право на перерахунок пенсії, здійснюється не раніше за день, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення ( чи перерахунку) пенсії.

Перерахунок пенсій вже проведено громадянам, які отримують пенсію за віком чи по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Пенсіонерам, які одержують пенсію за вислугу років,  такий перерахунок здійснено за умови, що вони досягли  пенсійного віку.

Пенсії перераховуватимуть пенсіонерам, які:

ü     які продовжували працювати та мають не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв  у роботі. У такому разі перерахунок пенсії здійснено  з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії  та заробітної плати з якої призначено пенсію, або з урахуванням  страхового стажу та заробітної плати, набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії;

ü     які продовжували працювати і мають  менше  як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло два роки з дня звернення. У такому разі перерахунок пенсії здійснено  з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії  та заробітної плати, з якої призначено пенсію.

Звертаємо увагу, що надалі такий перерахунок здійснюватимуть для пенсіонерів, що працюють, кожного 1 квітня. Тобто якщо хтось не набув права на перерахунок  із 1 квітня 2018 року, то йому перерахують без звернення з 1 квітня 2019-го.

 

Завідувач Ананьївського сектору обслуговування громадян

Любашівського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Одеської області                                              Н. А. Гордовська