17.01.2018

Дотримання мінімального розміру заробітної плати обов’язок кожного роботодавця.

      Згідно з пп. 8 п.1 ст. 40 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної  плати  визначається Законом про Державний бюджет на відповідний рік.

      Розмір мінімальної заробітної плати на 2018 рік, затверджений Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 р. N2246-VIII, складає 3723 грн. на місяць (або 22,41 грн. за годину у погодинному розмірі).

      З 1 січня 2018 року жодному працівнику, у тому числі у бюджетній сфері, не може нараховуватись заробітна плата менше 3723 грн. за повний місяць.

 

      Незалежно від того, працюєте ви за наймом у юридичної особи або у фізичної особи-підприємця — вони є для вас роботодавцями і зобов’язані дотримуватись норм діючого законодавства.

      Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше, ніж у встановленому законодавством розмірі, яка може складатися з: окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

 

             У разі недотримання вищезазначених вимог законодавства про працю роботодавці несуть фінансову та адміністративну відповідальність.

       Страховий  стаж не буде зарахований, якщо роботодавець віддає вам заробітну плату   без оформлення трудового договору, та  сплати єдиного  соціального внеску із  мінімальної  заробітної  плати, а  саме із 3723,0 грн.

 

      Звертаємо Вашу увагу, що у разі порушення ваших прав при виплаті заробітної плати у розмірі, меншому ніж гарантовано Державою, або примушення до написання заяви про переведення на скорочений робочий час та інших порушень норм чинного законодавства про працю необхідно звертатись  до Головного управління Держпраці в Одеській області або її територіальних представників на місцях,        до  профспілкових органів за наявності.

       Шановні роботодавці, подбайте  про майбутнє  своїх  працівників!

 

 

 

 

Головний спеціаліст

фінансово-економічного  відділу                                                         О.М.Кульбака