11.05.2018

У Ананьївському районному центрі зайнятості відбувся семінар щодо правового захисту осіб з обмеженими можливостями.

10 травня  начальник Ананьївського бюро правової допомоги Подільського МЦЗНБВПД  Майданюк Інна Олександрівна  спільно з фахівцем центру зайнятості Наталією Литвиновою провели семінар для безробітних осіб за участю осіб з  обмеженими можливостями, які перебувають на обліку в  центрі зайнятості, щоб поінформувати їх стосовно доступу до якісної безоплатної правової допомоги та надати роз’яснення з правових питань. В семінарі взяли участь 14 безробітних.

В ході семінару начальник Ананьївського бюро правової допомоги Подільського МЦЗНБВПД  Майданюк Інна Олександрівна  поінформувала присутніх про діяльність центру та  детально зупинилися на роз'ясненні Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині її надання соціально незахищеним верствам населення у цивільних та адміністративних справах. Фахівець акцентувала увагу, що особи з обмеженими можливостями мають соціальне право як на отримання безоплатної юридичної консультації, так і на юридичний супровід справи у разі виникнення такої потреби, зокрема скористуватися послугами адвоката за рахунок держави.

Також Інна Майданюк довела до учасників семінару,  що національне законодавство передбачає пільги щодо сплати особами з обмеженою працездатністю судового збору.
«Відповідно до ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються, зокрема: позивачі - у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи; особи, які страждають на психічні розлади, та їх представники – у справах щодо спорів, пов’язаних з розглядом питань стосовно захисту прав і законних інтересів особи під час надання психіатричної допомоги; особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних осіб з інвалідністю», – наголосила Інна Олександрівна.

         З собливою увагою вислухали учасники семінару інформацію про можливість особами з інвалідністю отримати безкоштовно автомобіль. В Україні люди з інвалідністю, які потребують засобів для пересування та перебувають на обліку мають право привезти автомобіль з-закордону та користуватись ним без оплати ввізного мита. Підставою взяття на вказаний облік для отримання автомобіля є інвалідність або трудове каліцтво.

Присутніх на семінарі осіб з інвалідністю зацікавило: хто з людей з інвалідністю має право на отримання автомобіля? Як отримати автомобіль та які документи необхідні? Відповіді на ці питання вичерпно надала начальник Ананьївського бюро правової допомоги Подільського МЦЗНБВПД  Майданюк Інна Олександрівна  .

         Присутніх було поінформовано, що з метою спрощення доступу до безоплатної правової допомоги працівники бюро безоплатної правової допомоги здійснюють виїзди за місцем проживання осіб з обмеженими можливостями.

Безробітні прийняли до відома корисну інформацію, а деякі безпосередньо під час семінару скористались нагодою отримати юридичну консультацію. А щодо конкретних юридичних проблем окремих громадян їм було запропоновано особисто звернутися із пакетом наявних документів до місцевого  Ананьївського бюро правової допомоги Подільського МЦЗНБВПД.

В свою чергу провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Ананьївського районного центру зайнятості Наталя Литвинова ознайомила учасників семінару з ринком праці району та міста, додатковими гарантіями працевлаштування та іншими послугами які надає служба зайнятості для осіб з обмеженими можливостями.

     Проведений семінар для зареєстрованих безробітних став ефективним методом підвищення рівня правових знань осіб з обмеженими можливостями.

Фахівці центру зайнятості і надалі планують залучати до співпраці представників Ананьївського бюро правової допомоги Подільського МЦЗНБВПД,   так як дана форма роботи є одним із методів ознайомлення незайнятого населення з  правами та механізмами їх захисту .

 

Директор Ананьївського районного центру зайнятості І.І. Непомящий, тел. 21322