03.04.2018

Разом працюємо на благо міста.

На початку квітня поточного року, в рамках звіту про виконану роботу, співпраці та вирішення проблемних питань , відбулася зустріч Ананьївського міського голови Павла Ілліча Маковецького з працівниками Ананьївського районного центру зайнятості.

Одними із актуальних питань, які розглядалися під час зустрічі працівників служби зайнятості та міського голови були питання щодо ситуації на ринку праці Ананьївщини та легалізації зайнятості населення міста. Окрема увага була приділена організації громадських робіт.

«Саме легалізація робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є підґрунтям для поліпшення добробуту населення. У зв’язку з тим, що основним джерелом наповнення бюджету міста є податок на доходи фізичних осіб, тому на сьогодні для нас дуже важливо, щоб кожна людина, яка працює в приватного підприємця або на підприємстві, була оформлена на законних підставах, а заробітна плата виплачувалася не «в конвертах», - наголосив Павло Ілліч.

Особливе значення міський голова приділив питанню щодо підвищення професійного рівня безробітних,  задоволенню потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах та можливості отримання фінансової допомоги членам малозабезпечених сімей,  внутрішньо переміщеними особами, учасниками АТО, для організації підприємницької діяльності.

«На сьогодні дуже важливою є підтримка з боку роботодавців, які забезпечують створення нових робочих місць та наявність вакансій. Налагодження тісної співпраці з ними сприяє зростанню їх кількості. Тільки з початку року  76 роботодавців надали до місцевого центру зайнятості інформацію про потребу в працівниках. Всього протягом січня-березня 2018 року надійшло 180 вакансій, що на  2 % більше, ніж за відповідний період минулого року. За цей час укомплектована 141 вакансія, рівень укомплектування становить  74,2 %,  відповідний період минулого року 66,5 %, - прокоментував директор Ананьївського районного центру зайнятості. За його словами саме, завдяки спільним зусиллям та співпраці, органів влади, служби зайнятості, роботодавців, громадських організацій та інших соціальних партнерів, вдалося зберегти прогнозованість та контрольованість ситуації на ринку праці району.

Підтвердженням участі органів влади у процесі створення нових робочих місць в районі, є безпосереднє сприяння міського голови Павла Ілліча Маковецького у функціонуванні на базі УНІВЕРМАГУ торгової мережі «Копійка», та магазину «Шик і блиск», в яких зайнято біля 30 офіційно оформлених працівників, більшість з  яких працевлаштовані на новостворені робочі місця за направленням центру зайнятості.

Реальні перспективи збільшення, як кількості реально працюючих мешканців  міста, так і зайнятого населення приміської території, пов’язані з розвитком та удосконаленням організації праці у ДКП «Місто-сервіс» та  КП Ананьїв-водоканал.

 Великі сподівання, щодо  інвестицій в місто та створення нових робочих місць на будівництво та функціонування в районі промислової сонячної електростанції та проведення сучасного швидкісного Інтернету, ці процеси вже розпочались.

В міського голови багато планів, частина яких вже виконані, інші продовжують реалізовуватись в життя, це і ремонт доріг та тротуарів,  озеленення території, приведення в порядок кладовищ, пам’ятників архітектури та погиблим воїнам, облаштування вулиць сучасним та економним  освітленням, оновлення та модернізація місцевого водопроводу, та інші.

Для втілення в життя нових задумів та вже готових проектів, звичайно потрібні будуть робочі руки, тому співпраця Ананьївської міської ради з Анеаньївським районним центром зайнятості набирає ще більших обертів, ось і сьогодні кінцевим результатом зустрічі фахівців центру зайнятості з міським головою стало укладення договору на спільну організацію оплачуваних громадських робіт по благоустрою міста на  загальну суму 8468 гривень, шляхом спів фінансування на паритетній основі (4234 гривень фінансує центр зайнятості, скільки ж міська рада).  На зустрічі обговорені кандидати на участь в громадських роботах і в рахунок цього договору вже направлено 4 зареєстрованих в центрі зайнятості безробітних.

Сподіваємось на те, що , Ананьївська міська рада вчасно і в повному обсязі  реалізує  все задумане і наше місто буде гарним, сучасним та успішним. Тож, побажаємо колективу Ананьївської міської ради, на чолі з міським головою Павлом Іллічем Маковецьким, успіхів у дуже важливій для городян справі.

 Директор Ананьївського районного центру зайнятості   І.І. Непомящий