03.02.2020

Об’єднана територіальна громада – прямий шлях повернення до трудової діяльності безробітних мешканців району.

У рамках робочої зустрічі голови Ананьївської районної ради Балана Миколи Олексійовича з колективом Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості були обговорені питання щодо перспектив розвитку громади, легалізації зайнятості, підтримки малого підприємництва в сільській місцевості, та місті Ананьїві, створення нових робочих місць та організації громадських робіт.
Зі слів Миколи Олексійовича Балана, зайнятість мешканців територіальної громади є одним із першочергових завдань, адже утворення таких громад покликане сприянню поліпшення добробуту кожної людини. Голова Районної ради зазначив, що вже затверджений перспективний план об’єднаної територіальної громади Ананьївського району, згідно цього плану, до її складу увійшли всі сільські ради району, під питанням залишається Долинська сільська рада.
У свою чергу директор місцевої служби зайнятості Іван Непомящий наголосив: «Процеси децентралізації ставлять перед службою зайнятості нові завдання – налагодити тісну взаємодію з об’єднаними територіальними громадами. Це дозволяє наблизити послуги служби безпосередньо до населення, зокрема, жителів сільської місцевості. Адже зайнятість населення та розвиток територіальних громад – напряму пов’язані».
Під час зустрічі голова Ананьївської районної ради отримав інформацію щодо нових підходів та форм роботи, які сприяють оперативному укомплектуванню вакансій, запровадження сервісів «Електронний кабінет» для роботодавців та безробітних.
Іван Непомящий зазначив, що служба зайнятості є сервісною установою, яка виконує соціальну функцію, надаючи допомогу людям і завжди відкрита до співпраці.
Окрім того, під час зустрічі обумовлено шляхи співпраці щодо спільних дій у сфері сприяння зайнятості населення та створення нових робочих місць на території громади, проведення спільних заходів, що орієнтовані на якнайшвидше повернення до трудової діяльності безробітних мешканців ОТГ.
Наприкінці зустрічі, директор філії наголосив: «Ми з оптимізмом дивимося у майбутнє і докладаємо чимало зусиль щодо пошуку нових та ефективних напрямків діяльності, а отже завжди готові до співпраці щодо забезпечення зайнятості безробітних мешканців району».
У свою чергу голова районної ради Микола Олексійович Балан висловив сподівання, що в найблищому майбутньому співпраця ОТГ та районної філії обласного центру зайнятості дозволить вирішити проблемні питання зайнятості сільських мешканців, та міського населення, бо лише спільні зусилля є запорукою вирішення питань соціальної захищеності громадян та подолання безробіття.
У результаті зустрічі було домовлено про співпрацю та спільні дії щодо зайнятості сільського населення району.