13.02.2018

Кейс - менеджмент в сфері зайнятості населення

8 лютого 2018 року у Ананьївському районному центрі зайнятості відбулася зустріч з соціальними партнерами на тему «Кейс - менеджмент в сфері зайнятості населення». У заході взяли участь соціальні партнери – представники та безпосередньо керівники: Відділу освіти Ананьївської районної державної адміністрації, Ананьївського районного  центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Служби у справах дітей Ананьївської районної державної адміністрації,  Управління соціального захисту населення Ананьївської районної державної адміністрації,  Любашівського об’єднання Управління Пенсійного Фонду України Одеської області , Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  Ананьївського районного відділу з питань пробації Міністерства юстиції України Південне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації,  Ананьївського військового комісаріату,  Благодійної організації учасників бойових дій ЗСУ «Легіон».

Під час зустрічі обговорювались нові підходи сприяння зайнятості та організація взаємодії центру зайнятості з організаціями (службами) району, представники яких є учасниками даного заходу,  при працевлаштуванні безробітних, які потребують підвищеної уваги та надання послуг за підходом кейс-менеджмент.

В ході круглого столу соціальні партнери, під час плідного спілкування обговорили запровадження кейс-менеджменту в роботі з безробітними, особливості реалізації нового підходу, співпрацю з місцевою владою, шляхи залучення до кейс-менеджменту інших установ та організацій.

         Для оперативного створення картки соціальних послуг за підходом кейс-менеджмент , присутнім на заході соціальним партнерам роздані для заповнення бланки подання інформації про організацію та її послуги, які передбачені кейс-менеджментом, та роз’яснено порядок карткування послуг для представників вразливих на ринку праці груп населення.

Слід відзначити , що учасники заходу з розумінням та відчуттям відповідальності поставились до спільних дій щодо запровадження в стислі терміни кейс-менеджменту, навіть відмітили про доречність та потрібність організованого з цього питання «круглого столу, так як, наприклад, в Ананьївському районному  центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Службі у справах дітей Ананьївської районної державної адміністрації,  Управлінні соціального захисту населення Ананьївської районної державної адміністрації,  є свої програми соціального захисту населення за підходом кейс-менеджмент , які потребують спільних, взаємовигідних стосунків всіх служб соціального захисту.

В ході заходу, з соціальними партнерами розроблені проекти угод узгодженої спільної дії на основі підходу кейс-менеджмент.

Атмосфера заходу була наповнена активністю та розумінням ситуації організації нової моделі соціальної роботи , як переходу від «пасивної» до «активної» соціальної політики, під час якої, основна увага зосереджується на підтримці здатності клієнтів до працевлаштування, повернення їх на ринок праці. Тому є впевненість, що цей підхід буде активно розвиватися всіма сторонами соціального партнерства.

 

Директор Ананьївського районного центру зайнятості  І.І. Непомящий