03.10.2018

Цікава розповідь про світ професій

У зв’язку зі змінами,  що відбуваються в економічній,  соціальній,  політичній,  духовній сферах нашого суспільства,  найскладніше проходить процес соціалізації підростаючого покоління.  Сьогодні на стадії до трудової соціалізації (період життя до початку трудової діяльності) молода людина стикається з серйозними проблемами. Саме у цей період проходить процес вибору професії – вибору, по суті, життєвого шляху, долі,  тому це питання є найбільш значущим, проблема його вирішення загострюється. За даними регіональних органів праці, які склали приблизний список дефіцитних спеціальностей,  першу десятку посідають в основному робітничі спеціальності та професії сфери послуг. Але випускники шкіл наполегливо, кілька років поспіль, на перше місце ставлять професії юриста,  економіста,  менеджера. Саме ті спеціальності, на які немає попиту на підприємствах та в організаціях, тому вони змушені працювати не за фахом.

Правильний вибір професії – крок дуже важливий і відповідальний. До нього треба бути готовим і мати певну інформацію.

Саме про важливі істини щодо важливості вдалого вибору професії випускниками ЗОШ  і говорилось учням школи-гімназії підчас проведення Ананьївським районним центром зайнятості виїзного заходу з використанням мобільного центру профорієнтації 27 вересня поточного троку.

Захід розпочався цікавою розповіддю про світ професій. Діти дізналися скільки існує професій, які з них мають попит у нашій області, також довідалися як правильно зробити свій вибір та які навчальні заклади функціонують у нашому регіоні. Крім того центр зайнятості анонсував школярам буклети та посібники з профорієнтації, довідники з даними про спеціальності, які користуються на сьогодні найбільшим попитом, паспорти навчальних закладів. Окремо, до уваги підлітків, представлено «Барометр професій» по Ананьївському району. Під час бесіди із спеціалістом центру зайнятості діти отримали багато корисної інформації, були ознайомлені з послугами, які надає центр зайнятості. Зокрема, надана детальна інформація , про медичні протипоказання деяких спеціальностей, прерогативи навчання та працевлаштування, розмір середньої заробітної плати. Учням доведено інформацію про законодавчу основу працевлаштування, про особливості використання дитячої праці.

Даний профорієнтаційний захід  мав за мету мотивувати старшокласників до усвідомленого вдалого вибору професії. Судячи з  реакції учнівської молоді на порушені питання зайнятості, учасники заходу пройнялись проблемою вдалого вибору професії . Загалом у профорієнтаційному заході з використанням мобільного центру профорієнтації цього дня взяло участь більше 150 учнів, яким працівниками центру зайнятості черговий раз розповіли про  здійснення покрокових дій для того щоб правильно зорієнтуватися і визначитись із професійним майбутнім.

Робота мобільного центру професійної орієнтації в нашому районі триває.

              Директор  І.І. Непомящий  тел..21322