23.03.2015

Виконання в Ананьївському районі Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства

На виконання розпорядження Одеської обласної державної адміністрації від 24 грудня 2012 року № 1418/А-2012 «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Одеській області» Ананьївська районна державна адміністрація інформує. 

Відповідно до Указу Президента України від 24 березня 2012 року              № 212/2012 «Про стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації» та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року № 968 Про затвердження порядку планування та моніторингу реалізації органами виконавчої влади Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» в Ананьївській райдержадміністрації було прийнято розпорядження від 15.01.2015 року № 23/А-2015 «Про затвердження плану заходів щодо та моніторингу реалізації районною державною адміністрацією Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Ананьївському районі на 2015 рік». Текст розпорядження та План заходів розміщено у підрозділі «Документи» розділу «Громадянське суспільство і влада» офіційної веб-сторінки Ананьївської районної державної адміністрації: http://ananiev-rda.odessa.gov.ua/gromadyanske-susplstvo-vlada/

Реалізація плану заходів висвітлюється на шпальтах районної газети «Вісті Ананьївщини» та під час зустрічей з громадськістю району.

Зокрема, за інформацією управління соціального захисту населення Ананьївської районної державної адміністрації постійно залучаються представники відповідних громадських організацій до вирішення питань, пов’язаних з реалізацією в районі державної політики у сфері соціального захисту населення, проведення різноманітних заходів тощо. Представники громадянського суспільства не просто можуть здійснювати контроль за ходом виконання розпоряджень голови районної державної адміністрації та рішень районної ради, проекти яких розробляються управлінням, – вони безпосередньо беруть участь в розробці проектів цих нормативних актів, за їх участю розробляються відповідні програми, положення, плани заходів тощо.

Так, Ананьївська районна громадська організація ветеранів України та  Ананьївська районна громадська організація інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" брали участь у розробці Районної цільової програми "Милосердя в дії" на 2013–2015 роки як співрозробники.

Також у роботі Координаційної ради з питань соціального захисту малозабезпечених верств населення району та Комісії з вирішення питань, пов’язаних із призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, наданням субсидій, пільг населенню у виняткових випадках, постійно беруть участь, включені до їх складу відповідними розпорядженнями голови райдержадміністрації, керівники районних осередків громадських організацій ветеранів України та інвалідів.

За повідомленням сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації молодіжні громадські організації,  дитячі колективи, які приймають участь у районних заходах, передбачених районною програмою «Молодь Ананьївщини на 2013-2016 роки» та є переможцями, направляються для участі у обласних етапах конкурсів за рахунок районної програми. 

1 березня 2015 року в спортивній залі ананьївської школи-гімназії під патронатом сектору молоді та спорту Ананьївської райдержадміністрації (головний спеціаліст М.В.Сікорський) та ФСТ »Колос» (керівник В.Майданюк) відбувся суперкубок Ананьївського району. Кубок був присвячений пам’яті українських воїнів, які загинули, відстоюючи Україну від проросійських сепаратистів під час антитерористичної операції на сході нашої держави.

У районі при центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює «школа волонтерів», яка займається підготовкою молоді та небайдужих людей до відповідних напрямків роботи (профілактика негативних проявів, ВІЛ-інфекції/СНІДу, інфекцій, які передаються статевим шляхом, по роботі з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах та інші).

Загальна кількість потенційних волонтерів, які перебувають на обліку в системі ЦСССДМ – 24 осіб. Кількість волонтерів, які пройшли підготовку в Школі волонтерів та залучались до роботи – 36. Всі волонтери активно приймають участь у проведенні заходів сектору у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації та ЦСССДМ.

Службою у справах дітей районної державної адміністрації щорічно у квітні – травні в Ананьївському районі проводиться щорічна Всеукраїнська акція «Серце до серця» - «Почуй світ!», щодо благодійної допомоги дітям з вадами здоров’я.

На теперішній час проводиться підготовча робота щодо підбору волонтерів із числа учнів навчальних закладів району, які прийматимуть участь у проведенні акції.

Відділ освіти райдержадміністрації повідомив, що надання фінансової підтримки дитячим організаціям відбувається за залучені кошти та спонсорську допомогу. В районі діють органи дитячого самоврядування у всіх навчальних закладах району.

 Всі школи районну приймають активну участь у програмах «Діти Ананьївщини» та «Молодь Ананьївщини». Згідно цих програм у І кварталі 2015 року були проведені такі заходи:

- День вшанування учасників бойових дій на території інших держав;

- День ветерана;

- проводиться робота пошукових експедицій «Невідома могила невідомого солдату», «Імена на обелісках»;

- проведено семінар керівників гуртків позашкільних навчальних закладів присвячений 201-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

У всіх школах району створені та працюють волонтерські загони. Вони займаються допомогою ветеранам ВВв, ветеранам праці, одиноким   пенсіонерам. Волонтерський загін Байтальської школи відвідує та допомагає мешканцям Будинку інвалідів. 

За інформацією структурних підрозділів районної державної адміністрації причетних до виконання плану заходів з реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Ананьївському районі у  І кварталі 2015 року громадськість району не приймала участі у проведенні громадських експертиз діяльності органів виконавчої влади, громадських антикорупційних експертиз проектів нормативно-правових актів.

Протягом  I кварталу 2015 року проведено два засідання Громадської ради при Ананьївській районній державній адміністрації.  Згідно Орієнтованого плану проведення Ананьївською районною державною адміністрацією консультацій з громадськістю на 2015 рік чергове засідання Громадської ради заплановано на 03 квітня 2015 року. Серед ряду питань порядку денного,  на засіданні планується розглянути питання про стан виконання Законів України про земельні відносини в Ананьївському районі та про стан дозвілля молоді в Ананьївському районі.

 

З повагою

Виконуючий обов’язки голови

районної державної адміністрації                                        І.М.Осадчий