05.02.2015

Найголовніше – вивезти у безпечне місце людей, які потерпають від обстрілів терористів - Василь Стоєцький

У містах Донецької області, які протягом останніх днів  піддаються постійному обстрілу з боку терористів, продовжуються заходи щодо організації вивозу людей із небезпечної зони, а саме з м. Авдіївка та м. Дебальцеве.

Координацію дій  Штабу з   ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території області (м.Краматорськ) здійснює голова регіональної комісії з ліквідації надзвичайної ситуації в Донецькій області Кіхтенко А.Т. та від ДСНС заступник Голови ДСНС України Василь Стоєцький.

 «На сьогодні досить актуальним стають питання створення гуманітарних,  або «зелених» коридорів для вивезення людей. Вчора ми двічі чекали такого гуманітарного коридору про який домовлялися військові, але двічі цей коридор не був зроблений. Практично під обстрілами вивозили людей із міста Дебальцеве. Ми просимо втрутитись в цю ситуацію відповідні  міжнародні організації: ОБСЄ, ООН та інші. Маємо надію, що вони зможуть домовитись щодо припинення вогню і ми зможемо вивезти людей», - повідомив Василь Стоєцький.

Рятувальники ДСНС України, попри постійні обстріли терористів, щоденно організовують доставку вантажів гуманітарної допомоги.  «Це питання  з кожним днем стає більш актуальним. Зараз в перелік гуманітарної допомоги крім продуктів харчування включаються такі позиції як свічки, адже вони необхідні для  використання в сховищах  де знаходяться на сьогоднішній день люди. Деякі мешканці, яких ми виводили зі сховищ для вивозу у безпечне місце,  досить великий час перебували там та  навіть не розуміли який зараз місяць та  який день», - зауважив Стоєцький.

За сьогоднішній день, 4 лютого у м. Дебальцеве було відправлено 6 тонн питної води, 1500 буханок хліба, 30 ящиків продуктів харчування, 16 рулонів поліетиленової плівки та бензин для заправки генераторів. До речі, тільки в цей населений пункт рятувальниками було доставлено  8 електрогенераторів які наразі працюють в місцях масового скупчення людей,  в лікарнях, школах, в бомбосховищах.  Також вирішене питання доставки пального для їх роботи.  Враховуючи  нагальні потреби, вирішується питання щодо збільшення кількості таких автономних джерел енергопостачання.

Також, Стоєцький нагадав, що на залізничних вокзалах у містах Слов’янськ та Костянтинівка  підрозділами ДСНС України розгорнуто пункти зустрічі для людей,  що вивозяться із небезпечної зони. Там надається інформаційна, медична та інші види допомоги, а також  психологічна підтримка.  «Ми вирішили збільшити кількість психологів  в цих транзитних пунктах,  адже в цій ситуації психологічна допомога потрібна практично кожній сім’ї яка виїхала із зони бойових дій», - зазначив він.

Також, Василь Стоєцький повідомив, що протягом 4 лютого з міст Дебальцеве, Світлодарськ вивезено 206 чоловік, з них 20 дітей, а також з міста Авдіївки – 84 чоловіка, з них 12 дітей. Загалом -  290 чоловік, з них 32 дитини.

Всього, починаючи з 28 січня з міст Авдіївка, Дебальцеве, Світлодарськ рятувальниками вивезено 2 821 особа, з них 676 дітей та 60 осіб, які не можуть самостійно пересуватись.

З повагою,

Прес-служба  ДСНС України