День українського добровольця відзначили в центральній районній бібліотеці

День українського добровольця сьогодні відзначили в центральній районній бібліотеці та запросили учнів Ананьївського аграрного ліцею на зустріч з ветеранами АТО Валерієм Крижаном, Максимом Усачовим та Дмитром Коротняном. Їх по-праву можна причислити до добровольців, адже вони несли службу на початку протистояння між Росією і Україною і на їх долю випало немало випробувань.
Ведуча, Валентина Біб нагадала присутнім про події, які передували війні на Сході України, про Героїв Небесної Сотні, які відкрили кривавий рахунок, який досі не припиняється. Майже щодня патріоти гинуть за мир. Про ціну миру промовисто свідчила й виставка, підготована бібліотекарями - крім великої кількості книжок у ній було представлено й гільзу від снаряда. А запалені свічечки миготіли, нагадуючи про душі тих, хто поклав своє життя на вівтар нашої незалежності. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам"ять загиблих бійців.
До молоді звернувся ветеран АТО Валерій Крижан. Він зазначив, що в 2014 році саме завдяки добровольчим батальйонам було збережено мир на решті території України. Пригадуючи себе 19-річного, Валерій Іванович розповів, що під час навчання в інституті він та його товариші доволі легковажно ставилися до навчання на військовій кафедрі - ніхто навіть уявити не міг, що вже за 15 років війна прийде в нашу країну і доведеться брати в руки зброю. "За час війни Україні вдалося створити міцну армію, нас підтримують закордонні друзі і я певен, що ми подолаємо усе!" - наголосив Валерій Ііванович. Звертаючись до учнів, він закликав їх вірно зрозуміти те, що зараз відбувається в державі та бути гідними громадянами.
З нагадування подій 2014 року розпочала свою розповідь і голова районної волонтерської організації Ганна Самотей. У своєму схвильованому виступі вона згадала і ті часи, коли волонтерам та небайдужим ананьївцям доводилося збирати кошти на берці та спідню білизну, слати посилки з харчами та предметами особистої гігієни. Тепер держава повністю забезпечує військовослужбовців, а волонтери звернули свою пильну увагу на ветеранів АТО, які потребують допомоги. Ганна Сергіївна розповіла про створення реабілітаційного центру, який має стати осередком психологічної та фізичної реабілітації ветаранів Ато та членів їхніх сімей. Наостанок Ганна Самотей зізналася, звертаючись до молоді: "В нашій країні тоді буде все добре, коли станете до керма ви, молоді. Особисто я хочу собі забезпечити спокійну старість, а вона стане саме такою, коли прийдете до влади ви - молоді, мотивовані, патріотичні!"
Важливу роль добровольчих батальойонів підкреслила й Тетяна Тимченко, начальник районного відділу культури. вона нагадала присутнім, що саме завдяки згуртованості добробатів вдалося зберегти мир на більшості території України і, зокрема, в Одеській області. Саме добровольці стали прикладом для багатьох - у своїй вірності та любові до України. Тетяна Мар'янівна тепло подякувала присутнім ветеранам та тим багатьом землякам, які жертовно пішли служити.
На знак шани та дяки Ольга Мойсей, директор ЦБС від імені усіх бібліотекарів вручила гостям подаруночки. А на завершення зустрічі усі відвідали меморіал Героїв Небесної Сотні, де хвилиною мовчання та квітами вшанували пам"ять загиблих українців. 
Вікторія Урбан