В рамках регіональної профілактичної програми «Літо-2018» службою було проведено профілактичний рейд по населеним пунктам району: с. Одаї, с. Шелехове, с. Кохівка, с. Романівка, с. Амури, с. Вербове, с. Шимкове.

16 серпня 2018 року, згідно наказу служби у справах дітей Ананьївської районної державної адміністрації від 15.08.2018 року № 60/А-2018 «Про проведення спільного рейду по населеним пунктам району з метою виявлення сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, дітей, які потребують соціального захисту та попередження негативних проявів у підлітковому середовищі», в рамках регіональної профілактичної програми «Літо-2018» службою було проведено профілактичний рейд по населеним пунктам району: с. Одаї, с. Шелехове, с. Кохівка, с. Романівка, с. Амури, с. Вербове, с. Шимкове. Загалом було проведено обстеження 10 сімей. При обстеженні увага комісії приділялася житлово-побутовим умовам проживання сімей. На передодні початку нового навчального року також перевірялася готовність дітей до школи, а саме наявність одягу, взуття, шкільного приладдя.
З метою недопущення нещасних випадків з дітьми з батьками проведена відповідна роз’яснювальна робота. Особлива увага батьків зверталася на протипожежну безпеку та проведення технічного обслуговування пічного обладнання з метою вчасної підготовки до опалювального сезону.
Мета проведення зазначених обстежень – це допомога сім’ям в подоланні складних життєвих обставин. Спостереження дають можливість дійти головного висновку в даній роботі – без великого бажання самої сім’ї (йдеться в першу чергу про батьків) щось змінити на краще, досягти кардинальних змін не можливо. Саме розуміння батьками того, що так далі жити не можна є тією рушійною силою, що здатна кардинально покращити життя. І коли це навіть поодинокий випадок розумієш, що наша робота є важливою ланкою в системі соціальної роботи. Так, чергове обстеження багатодітної родини М. в одному із сіл приємно порадувало членів комісії, так як мати все ж таки спромоглася придбати придатний для проживання будинок і почала проводити косметичний ремонт кімнат, адже до того умовляння матері кілька років поспіль не давали позитивного результату. Посмішка на обличчі, радість в очах та бажання змін на краще – Ви мати на вірному шляху!!!
12 годин тривав профілактичний рейд, але попри виснаженість та втому на душі було весело. І навіть раптове переривання на зворотному шляху, при виїзді із с. Шимкове, польової дороги, яка виявилася розореною власником поля (адже офіційною дорогою їхати не можливо через її цілковиту непридатність для експлуатації), не змінило настрою, але наштовхнуло на певні роздуми щодо законності дій господаря та відсутність контролю з боку відповідних служб.