Профілактичний рейд Жеребківською сільською радою

29 серпня 2019 року службою у справах дітей райдержадміністрації, згідно затвердженого графіку, було проведено черговий профілактичний рейд територією Жеребківської сільської ради. Цього разу участь у рейді прийняла лише Жеребківська сільська рада в особі спеціаліста ІІ категорії Віктора Калінова, а з боку служби – начальник служби Станіслав Платонов та головний спеціаліст служби Наталя Ромашина.

На передодні нового навчального року, в рамках проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» до основних завдань, що стояли перед комісією, а саме: обстеження житлово-побутових умов їх проживання сімей з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах, профілактична робота з батьками щодо попередження нещасних випадків з дітьми, дитячої безпритульності, бездоглядності, додалася ще перевірка готовності дітей до школи.

Однією із перших комісією було повторно відвідано родину про яку йшлося в анонімному повідомленні, про що зазначалося раніше. Так, було зафіксовано, що протягом неділі від попереднього відвідування ситуація дещо покращилася – ремонт в будинку хоч і не закінчено, та у двох кімнатах майже завершено. Але, на жаль, найголовніша проблема матері дітей, а загалом і більшості сімей, які перебувають у полі зору соціальних служб – відсутність навичок домашнього господарювання та догляду за дітьми. Хоча звідки їм взятися – від батьків не передалося, а в школі цьому, на жаль, не навчають. Але, як з’ясувалося з часом, безвихідних ситуацій не буває. Саме це довів несподіваний візит сусідок-жінок, які вирішили не залишатися осторонь чужої проблеми та допомогти родині з дітьми в міру своїх можливостей. На цій оптимістичній ноті комісія продовжила об’їзд сімей.

Цього разу робота комісії не обмежилася лише територією с. Жеребкове, а відвідала також одну родину в селі Михайлівка, стосовно якої інформація про невиконання матір’ю батьківських обов’язків знайшла своє підтвердження.

Загалом, за результатами роботи комісії було обстежено 6 сімей, в яких батькам надані консультації, відповідні рекомендації та попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність за невиконання батьківських обов’язків.