Про стан виконання Указу Президента № 1163/2011 від 16.12.2011 року «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні»

  1. Станом на 13.08.2018 року на обліку служби у справах дітей Ананьївської райдержадміністрації перебуває 98 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Із них:

- в ПС – 7 дітей;

- ДБСТ - 2 дитини;

- під опікою/піклуванням 62 дитини;

- тимчасово влаштовані в сім’ї родичів – 4 дитини;

- центр соціально-психологічної реабілітації для дітей – 2 дитини.

Таким чином, в сім’ях громадян виховується 75 дітей, що становить 76,5% від загальної кількості дітей.

23 дитини виховується в державних дитячих закладах.

Протягом 7 місяців 2018 року надано статус та взято на облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування служби у справах дітей райдержадміністрації 6 дітей, із них:

-         4 – дитини-сироти;

-         2 – дитини, позбавлені батьківського піклування.

 

Із числа поставлених на облік (6) влаштовано:

-         1 дитину в КЗ «Білгород-Дністровський дитячий будинок змішаного типу для дітей дошкільного та шкільного віку»;

-         1 дитина на час постановки на облік навчалася в державному аграрно-економічному технікумі;

-         1 дитина на час постановки на облік навчалася в КЗ «Одеська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 97 І-ІІ ступенів для дітей зі зниженим слухом», і на теперішній час вирішується питання встановлення опіки бабусею дитини;

-         1 дитина тимчасово влаштовано в Ананьївську РЦЛ;

-         2 дитини тимчасово влаштовано в сім’ї родичів з подальшим оформленням опіки.

 

Протягом 7 місяців 2018 року знято з обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 10 дітей, із них:

-         6 дітей по виповненню повноліття;

-         2 дитини у зв’язку з іноземним усиновленням;

-         1 дитина у зв’язку з національним усиновленням;

-         1 дитина у зв’язку з установленням батьківства.

 

  1. Службою у справах дітей райдержадміністрації створено та постійно поновлюється картотека з банком даних кандидатів у прийомні батьки, опікуни та піклувальники. На теперішній час ЦСССДМ проводиться відповідна робота з одним кандидатом у прийомні батьки.

Службою у справах дітей постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення району, бесіди про розвиток сімейних форм виховання.

Станом на 13.07.2018 року в Ананьївському районі функціонує 9 прийомних сімей в яких виховується 19 дітей.

 

  1. Службою у справах дітей районної державної адміністрації спільно з РЦСССДМ здійснюється виявлення та контроль за умовами проживання дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. За звітній період на облік дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах взято 11 дітей.

Станом на 13.07.2018 року на обліку служби перебуває 24 дитини. З батьками проводяться бесіди роз’яснювального характеру про недопущення неналежного виконання ними батьківських обов’язків по відношенню до своїх дітей. За наслідками відвідувань сімей складаються відповідні акти обстеження умов їх проживання та протоколи бесід. Випадки вчинення насильства над дітьми в сім’ях не зареєстровано.

З метою запобігання дитячої бездоглядності та попередження інших негативних проявів в дитячому середовищі службою у справах дітей районної державної адміністрації спільно зі спеціалістами РЦСССДМ, представником сектору ювенальної превенції Ананьївського ВП Подільського ВП ГУ НП в Одеській області протягом 7 місяців 2017 року проведено 19 профілактичних рейдів за ,результатами яких:

-         обстежено житлово-побутові умови проживання 39 сімей;

-         10 родин попереджено про відповідальність за невиконання батьками батьківських обов’язків;

-         11 дітей взято на облік дітей, які перебувають в складних обставинах.

З метою профілактики дитячої бездоглядності, безпритульності, правопорушень та протидії злочинності та поширенню негативних явищ серед неповнолітніх в районі, виконувачем обов’язки голови райдержадміністрації видано два розпорядження щодо виконання заходів, передбачених районною програмою соціального захисту дітей та попередження дитячої безпритульності і бездоглядності на 2017-2019 роки, у січні та квітні 2018 року.

Водночас, на теперішній час, існує проблема проведення спільних рейдів у зв’язку з відсутністю водія в районній державній адміністрації та поломкою автомобіля. Пошуки альтернативних шляхів вирішення проблеми успіхів також не мали, так як передбачають суттєві фінансові затрати, які не передбачені заходами та фінансуванням районною програмою соціального захисту дітей та попередження дитячої безпритульності і бездоглядності на 2017-2019 роки.

 

  1. В системі соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування важливе місце займає захист житлових та майнових прав дітей. Службою у справах дітей райдержадміністрації відповідно до пункту 61 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року № 866, забезпечується ведення персоніфікованого обліку нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 13.07.2018 року на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 98 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З них:

- 5 дітей мають житло на праві власності,

- 14 дітей мають житло на праві користування,

- 79 дітей - житло відсутнє, у зв’язку з відсутністю житла у батьків.

Також, забезпечується своєчасність взяття на квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 7 місяців 2018 року службою у справах дітей райдержадміністрації було направлено 5 клопотань щодо взяття дітей на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Загалом, станом на 13.07.2018 року на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов перебуває 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

 

 

 

 

 

Начальник служби у

справах дітей

райдержадміністрації                                                          С.І. Платонов