Інформує служби у справах дітей райдержадміністрації

З метою перевірки фактів, викладених у анонімному зверненні на урядову «гарячу лінію», 21 серпня 2019 року комісією у складі начальника служби у справах дітей Ананьївської райдержадміністрації Станіслава Платонова, фахівця із соціальної роботи Ананьївського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олега Дембицького було проведено позачерговий виїзд в с. Жеребкове Ананьївського району. Активну участь у проведенні перевірки прийняв Жеребківський сільський голова Адалат Джабієв.

Проблематика, що викладена у зверненні, стосувалася невиконання батьками однієї із сімей обов’язків щодо належного утримання та виховання дітей, недотримання норм санітарно-побутових умов проживання, а також негативний спосіб життя батьків.

Перевіркою було встановлено, що дійсно багатодітна родина, в якій виховується 5 малолітніх дітей, проживає в будинку, що потребує капітального ремонту та складається лише з двох кімнат. Але дивує той факт, що зазначений будинок родина нещодавно придбала за 25 тис. грн., який таких грошей не коштує. Під час бесіди з матір’ю дітей було з’ясовано, що вона прийняла таке рішення так як не знала, що можна проконсультуватися з цього питання в сільській раді.

Також встановлено, що в будинку проводиться ремонт, але акцентовано увагу на обов’язковому щоденному прибиранні після проведення ремонтних робіт.

Ще одна проблема, яка була виявлена і в межах району має масштабний характер – відсутність на руках батьків банківської картки на яку здійснюється виплата соціальної допомоги на дітей. Як правило, картка знаходиться у продавчині магазину, яка сама веде підрахунок заборгованості її власника. Як саме ведеться підрахунок можна лише здогадуватися.

З рештою, членами комісії матері в межах своєї компетенції були надані консультації та відповідні рекомендації.