09.09.2019

«І відпочили, і оздоровилися».

В Ананьївському районі триває робота, спрямована на забезпечення повноцінного відпочинку та оздоровлення, створення належних умов для творчого, інтелектуального, культурного і фізичного розвитку дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Досить значною вона була у літній період.

Загальна кількість дітей шкільного віку в Ананьївському районі становить 2416 осіб. З них, 1598 осіб – діти пільгових категорій дітей, які потребують особливої соціальної підтримки та уваги.

Згідно районної комплексної програми "Сім’я і молодь Ананьївщини" на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням сесії районної ради від 23.12.2016 року № 113-VIІ, з районного бюджету на 2019 рік, на проведення оздоровчої кампанії виділено 194,52 тис. грн., з них на оздоровлення дітей - 55 тис. грн., на відпочинок у пришкільних таборах – 139,52 тис. грн.

Крім того, Ананьївською районною державною адміністрацією були надіслані рекомендаційні листи виконавчим комітетам міської та сільських рад Ананьївського району із проханням під час формування місцевих бюджетів на 2019 рік передбачити видатки, необхідні для оздоровлення пільгових категорій дітей, які мешкають на території міської та сільських рад району. Кошти на оздоровлення пільгових категорій дітей передбачено Новоолександрівською сільською радою на загальну суму 15,00 тис. грн., та Долинською сільською радою на загальну суму 42,50 тис. грн. Дані сільські ради виявили бажання, закуповувати путівки для оздоровлення дітей пільгових категорій самостійно.

Байтальська сільська рада передбачила та перераховувала у вигляді субвенції кошти на оздоровлення пільгових категорій дітей на загальну суму 25,0 тис. грн. до районного бюджету.

З 3 по 21 червня 2019 року в Ананьївському районі було відкрито 15 пришкільних оздоровчих таборів (з денним перебуванням), що становить 100% від загальної кількості існуючих, з тривалістю оздоровчої зміни - 21 день. Завчасно проведено перевірку 15 пришкільних оздоровчих таборів (з денним перебуванням), за результатами якої всі заклади отримали дозвільні документи.

Оздоровчою зміною було охоплено 789 дітей шкільного віку в пришкільних оздоровчих таборах Ананьївського району, з них 719 дітей пільгових категорій, це - діти - сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти з інвалідністю; діти з багатодітних та малозабезпечених сімей; діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; діти, які перебувають на диспансерному обліку; відмінники навчання, талановиті, обдаровані.

Для відпочинку дітей у пришкільних таборах використано 139,52 тис. грн., а також залучено позабюджетних коштів у загальній сумі 25,5 тис. грн.

З 14 по 27 серпня 2019 року Новоолександрівська сільська рада забезпечила направлення до ТОВ "Сонячний берег" смт. Сергіївка, Білгород-Дністровського району – 2 дітей.  

Долинська сільська рада не закуповувала путівки.

Також управлінням соціального захисту населення Ананьївської районної державної адміністрації за рахунок районного бюджету забезпечено направлення до ТОВ "Сонячний берег" смт. Сергіївка, Білгород-Дністровського району з 16 липня по 05 серпня 2019 року – 6 дітей та з 07 по 27 серпня 2019 року  – 3 дітей пільгових категорій.

Станом на початок вересня 2019 року забезпечено направлення 18 дітей пільгових категорій на оздоровлення та відпочинок з них:

- за рахунок державного бюджету до ДПУ "Артек" – 9 дітей пільгових категорій;

- за рахунок державного бюджету до УДУ "Молода Гвардія" – 9 дітей пільгових категорій.

(За інформацією управління соціального захисту населення райдержадміністрації та відділу освіти райдержадміністрації).