21.11.2018

Триває робота з призначення субсидій

17 жовтня 2018 року Кабінет Міністрів України постановою №841 вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій населенню, якими:

1. Розширено перелік послуг, на які можуть призначатися субсидії

Житлові субсидії тепер будуть надаватись також на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

2. Якщо єдиний соціальний внесок (ЄСВ) не сплачується з вини роботодавця, його працівники мають право на субсидію

Субсидія може призначатись у випадках несплати єдиного соціального внеску, якщо заборгованість по сплаті виникла з вини роботодавця, а не особи.

3. Доповнено перелік доходів, які враховуються, та які не враховуються при розрахунку розміру субсидії

До доходів будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону.

До доходів не будуть враховуватись сплачені аліменти.

4. Змінено систему розрахунку сукупного доходу для осіб, які отримували допомогу по безробіттю

Для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до сукупного доходу враховується:

- за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних - дохід у розмірі прожиткового мінімуму;

- за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, - фактично отримані доходи;

- за кожний місяць, у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму.

5. Невикористану субсидію можна буде отримати і через відділення Укрпошти

В окремих випадках за рішенням комісії кошти невикористаної житлової субсидії можуть бути виплачені особам похилого віку та особам з інвалідністю, які мешкають у містах обласного значення, через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта».

Зазначені зміни застосовуються з 1 жовтня 2018 року.

 

Управлінням соціального захисту населення Ананьївської районної державної адміністрації 30 жовтня здійснено в автоматичному режимі перерахунок на опалювальний період 2018/2019 року, а саме на жовтень, тим домогосподарствам, яким субсидія була призначена протягом травня-вересня 2018 року, а це 533 домогосподарства, які використовують природній газ для індивідуального опалення. Крім того, 1560 домогосподарствам району нарахована житлова субсидія готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

В управлінні триває робота з призначення субсидії на опалювальний період 2018-2019 р. за зверненнями, що надійшли до управління протягом жовтня-листопада 2018 року (таких звернень станом на 20 листопада надійшло ще від 958 домогосподарств).

При цьому, відповідно до чинного нормативного регулювання, субсидія призначається з початку опалювального періоду для всіх звернень, що надійшли протягом жовтня, листопада та до 15 грудня включно. Тому не потрібно хвилюватися та створювати ажіотажу. Як і раніше, прийом проводиться за попереднім записом. У сільській місцевості документи для призначення субсидії приймають уповноважені особи сільських рад.

Для проведення перерахунку призначених субсидій у зв’язку з підвищенням цін на постачання природного газу підготовлено проект розпорядження "Про проведення в Ананьївському районі перерахунку призначених житлових субсидій у зв’язку зі зміною цін і тарифів на послуги, для оплати яких призначено субсидію", яким передбачено, що вказаний перерахунок буде проводитися без збереження обов’язкової частки платежу одночасно з розрахунком субсидії на опалення на повний опалювальний місяць опалювального сезону 2018-2019 року з листопада 2018 року.

З метою покращення якості та оперативності обслуговування громадян управління працює в посиленому режимі.

Можливий запис на прийом у телефонному режимі за номером телефону 2-23-58.

При наявності електронного цифрового підпису маєте змогу подати заяву в електронному вигляді.

Якщо у Вас виникають питання щодо призначення субсидії конкретно для Вашого домогосподарства, для одержання більш детальних роз'яснень Ви можете особисто звернутися в управління соціального захисту населення Ананьївської районної державної адміністрації за адресою: м. Ананьїв, вул. Пушкіна, 49, або за телефоном 2-23-58 .

 

(За інформацією управління соціального захисту Ананьївської райдержадміністрації)