Загальні відомості

Місто Ананьїв Одеської області засноване у 1753 році, розташоване на відстані 183 км. від обласного центру - міста Одеси та за 15 км, від залізничної станції Жеребкове.

Район розташований у північній частині області. Межує на півночі зБалтським, на північному сході — з Любашівським , на півдні — зШиряївським та Фрунзівським , на південному заході — з Красноокнянськимта на заході — з Котовським районами Одеської області.

В Ананьєві більше 30 історичних пам’яток архітектури: будівля школи-гімназії, поліклініки, музею, міської ради, редакції газети "Вісті Ананьївщини", а сама газета є найстарішою в області, 1 лютого 1910 року вийшов перший номер газети „Известия Ананьевского земства”. Прикрасою міста є собор Олександра Невського, збудований у 1914 році.

 

 

Собор Олександра Невського

НВК” ЗОШ І-ІІІ ст-гімназія №1

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 року № 878 Ананьїв занесено до списку історичних населених пунктів

         Наданий час місто Ананьїв- адміністративний та культурний центр району.

За даними Всеукраїнського перепису населення району складає 28036 чоловік, в т.ч. міське населення - 8672 чол., сільське населення - 19364 чол.

На території району 14 сільських рад, 32 населених пунктів, та місто А наньїв.

Загальна площа району 104,977 тис.га. Під сільгоспугіддями зайнято 80,394 тис.га, із них –64,760 тис.га рілля, 9,253 тис.га – пасовища та сіножатей - 4,388 тис.га.

Сільське господарство в районі-пріоритетна галузь, 98% валової продукції району—сільськогосподарська.


В рослинництві в основному вирощується пшениця, ячмінь, овес, соняшник.

В тваринництві зростає чисельність поголів’я овець, свиней, великої рогатої худоби.

ДП "Украгросоюз" та Жеребківська дослідна станція займаються вирощуванням насіння зернових та технічних культур. В районі налічується багато переробних підприємств з виробництва соняшникової олії, круп та макаронних виробів, які постачаються в різні регіони України.

Через Ананьївський район прокладено газопровід міжнародного значення. Збудована і працює газокомпресорна станція, яка щорічно, починаючи з 1987 року перекачує більше 20 млрд. метрів кубічних газу споживачам області та в країни Балканського регіону.

Промисловість району представляє:

Приватне підприємство "Ананьїв-хліб" та «Укрхліб-2», Жеребківська дослідна станція, Ананьївське лісове господарство.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Лакта" з переробки молока та виробництва молочної продукції, виробляється 4 найменування твердих сирів, масло вершкове "Селянське", молоко, кефір, ряжанка, сметана, йогурти в асортименті. Продукція сертифікована Одеським центром стандартизації, метрології та сертифікації, має акредитовану лабораторію. Має бажання та можливості співпрацювати з іноземними державами - Молдовою та Росією.

Мале виробниче підприємство "Ананьївська друкарня" займається виробництвом друкованої продукції та її реалізацією.

На території району функціонують будівельні організації яка виконують будівельно-монтажні роботи з газифікації міст і сіл району та в сусідніх районах. Управління експлуатації газового господарства яке обслуговує крім Ананьївського ще й Любашівський район. В 2004 році створено державне підприємство „Ананьївський держлісгосп”.

Ананьївський район забезпечує послугами зв’язку Ананьївський цех електрозв’язку №10, надаються послуги дротового та ефірного радіомовлення та електрозв’язку майже 4200 абонентам.        

Перевезення пасажирів забезпечують Відкрите акціонерне товариство "Ананьївське АТП- 15112", ПП Слободяник В.М., ПП Загребельний В.В.

В місті Ананьєві з 1986 року функціонує новий автовокзал, який збудовано за вимогами сьогодення. Автобусним сполученням охоплені всі населені пункти району. 240,9 км доріг місцевого значення та дороги загальнодержавного значення Полтава-Кишинів. 

Прикрашають місто пам’ятники О.С.Пушкіну, П.І.Ніщинському, Т.Г.Шевченку, воїнам-визволителям у Великій Вітчизняній війні, воїнам-афганцям, та ін.

В місті Ананьєві з 1930 року функціонує державний аграрно-економічний технікум. На даний час в технікумі навчається 427 студентів. 

В 1934 року засновано в місті Ананьєві професійно-технічне училище №44, на даний час аграрний професійний ліцей, де можна отримати 15 робочих професій та середню освіту.

732 учнів району навчаються у 22 загальноосвітніх школах, будинку юних техніків, юних натуралістів, будинку дитячої творчості та школі естетичного виховання.

В місті Ананьєві реорганізовано школу №1 і №2  у навчально-виховний комплекс школу-гімназію, та навчально-виховний комплекс школу-ліцей відповідно.

В районі функціонують 22 будинки культури та клуби, 30 бібліотек, 2 музея.

На території району функціонують 4 ринки з продажу продовольчих та непродовольчих товарів в м.Ананьєві на 736 торгових місць, в с.Долинське на 202 торгових місця, та інших селах району, 120 підприємств торгівлі, в тому числі в м Ананьєві триповерховий універмаг. Після капітального ремонту запрацював універсам за вимогами сьогодення, 19 підприємств побутового обслуговування населення, в т.ч. триповерховий будинок побуту в місті Ананьєві, 11 аптечних закладів, 5 - АЗС, 21 підприємство громадського харчування.

Фінансова інфраструктура складається:

- Ананьївське відділення №2821 "Державний ощадбанк України";

- Відділення в м.Ананьєві Південного Головного регіонального управління Приватбанк;

- Одеська філія акціонерного банку "Укргазбанк";

- Відділення №37 акціонерного комерційного банку "Імексбанк";

- Ананьївське територіальне безбалансове відділення Одеської обласної філії акціонерного пенсійно-поштового банку "Аваль";

- Ананьївське відділення національної страхової компанії "Оранта"  

Сьогодні мережу охорони здоров’я представляє центральна районна лікарня на 130 ліжок,   Долинська дільнична лікарня на 10 ліжок,    2 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 25 фельдшерсько-акушерських пунктів.

Кваліфіковану медичну допомогу надають населенню району 53 лікаря, та 219 працівників середнього медичного персоналу.

В районі функціонують дві міжрайонні виконавчі дирекції:

- Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України

- Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.