17.03.2016

Громадська рада. Відповідально приймати чіткі і конкретні рішення.

Досить активно та заповзято приступили до роботи члени Громадської ради при райдержадміністрації. Днями відбулось чергове засідання ради, на якому було розглянуто як питання, що стосуються розвитку Ананьївського району, так і питання організації роботи Громадської ради.

Першою виступила начальник відділу економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Ольга Касімбекова, яка детально ознайомила присутніх з основними положеннями Програми соціально-економічного та культурного розвитку Ананьївського району на 2016 рік та перспективи її виконання. Зупинилася на проведеній роботі щодо підготовки інвестиційних проектів та по залученню інвесторів у різні галузі економіки.

Член Громадської ради Борис Драїм висловився про те, що його особисто, як і більшість жителів району, турбує питання ціноутворення на хліб та хлібобулочні вироби. Як пояснила Ольга Василівна відділом постійно здійснюється моніторинг цін та хліб та хлібобулочні вироби, але впливати на утворення цін відділ за законом прав не має.

Далі член Громадської ради Олександр Плотянський поцікавився чи передбачено в Програмі кошти для організації та відкриття підприємств переробки, зокрема сільськогосподарської сировини, овочів та фруктів. Як пояснила доповідач, Програмою передбачено залучення інвесторів, які б відкривали зазначені підприємства, а для цього в районі є все необхідне, і в першу чергу сировина.

Заступник голови Громадської ради Ганна Самотей наголосила на тому, що негайного вирішення потребує питання щодо заключення Договору на перевезення пільгового контингенту, зокрема учасників АТО, перевізником, який працює на маршруті Кодима – Одеса, що проходить територією Ананьївського району.

В результаті обговорення даного питання було прийнято рішення спільно з райдержадміністрацією підготувати звернення до голови Кодимської райдержадміністрації щодо сприяння у вирішенні питання заключення Договору на перевезення пільгового контингенту, зокрема учасників АТО, перевізником, який працює на маршруті Кодима – Одеса.

Далі до присутніх звернувся голова Громадської ради при райдержадміністрації Олександр Крупський з ініціативою створення постійних комісій та Антикорупційного комітету Громадської ради, а також ознайомив з Положенням про постійні комісії Громадської  ради при райдержадміністрації. На його думку, створення комісій активізує роботу Громадської ради та дасть змогу детально вивчати те чи інше питання і, відповідно, приймати чіткі і конкретні рішення.

Заслухавши доповідача, члени Громадської ради досить детально обговорили запропонований проект Положення, зокрема значна дискусія виникла в питанні повноважень членів комісій Громадської ради.

В результаті бурхливого обговорення було прийнято за основу проект Положення про постійні комісії Громадської  ради, а також затверджено персональний склад постійних комісій. Так, в Громадській раді будуть працювати  комісія з питань соціально-економічного розвитку, до якої увійшли Вячеслав Кісс, (голова комісії), Таїсія Крупська та Олександр Плотянський; комісія з питань соціального захисту, благодійності та волонтерської діяльності: Ганна Самотей, (голова комісії), Максим Пишняк, Олександр Плотянський, Валентина Тамалюнас, Анатолій Туриця; комісія з питань регуляторної політики, підприємництва і права: Таїсія Крупська, (голова комісії), Вячеслав Кісс, Анатолій Кондратов; комісія з питань освіти, культури, медицини, молодіжної політики та патріотичного виховання: Борис  Драїм, (голова комісії),  Олександр Крупський, Максим Пишняк, Ганна Самотей, Валентина Тамалюнас.

До складу Антикорупційного комітету Громадської ради увійшли голови комісій, а очолив його Олександр Крупський.

На останок члени Громадської ради затвердили план роботи на ІІ квартал 2016  року, до якого було включено ряд важливих питань, що стосуються сталого розвитку району, життєдіяльності та благоустрою населених пунктів.

 Світлана Байкалова