08.02.2016

Ефективний і конструктивний діалог між владою і громадянським суспільством налагоджується.

Сьогодні, як ніколи держава і громадянське суспільство в рамках демократичного устрою зацікавлені в діалозі та партнерстві, підвищенні ефективності взаємодії з громадськістю.  Президент України і Уряд України покладають на органи виконавчої влади важливу місію - забезпечити ефективний і конструктивний діалог між владою і громадянським суспільством з метою  спільного вирішення нагальних соціально-економічних та суспільно-політичних завдань, що назріли в державі.

4 лютого 2016 року представники об’єднань громадян та громадськості району зібралися на установчі збори по обранню Громадської ради при Ананьївській районній державній адміністрації. Відповідно до ст. 37 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», на виконання п. п. 6, 10-1 постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996, у зв’язку із тим, що у минулому складі Громадської ради було 3 представників ІГС, які стали депутатами районної ради, розпорядженням голови районної державної адміністрації № 614/А-2015 від 01 грудня 2015 року було достроково припинено повноваження Громадської ради при Ананьївській райдержадміністрації, яка була створена на початку минулого року.

На початку засідання громадський діяч Анатолій Чміль запропонував присутнім вшанувати хвилиною мовчання загиблих патріотів, які відстоювали ідеї Революції Гідності на Майдані Незалежності, мирних громадян та солдат, які віддали своє життя за свободу, незалежність та територіальну цілісність України під час бойових дій на Сході України.

Відкриваючи зібрання начальник відділу комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації, секретар Ініціативної групи з підготовки проведення установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства Ананьївського району Світлана Байкалова нагадала присутнім про те, що Громадська рада, відповідно до Типового положення про громадську раду при районній державній адміністрації, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996, обирається на два роки. Минула рада діяла протягом 2015 року. 

 Перед розглядом питань порядку денного до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації Дмитро Маковейчук. Він, зокрема, наголосив на тому, що сьогодні невід’ємною рисою громадянського суспільства, до якого прагне Україна, є розвиток поряд з державними структурами масових рухів, партій, груп за переконаннями. Суспільство налагоджує тісні взаємовідносини цих інститутів влади з громадськістю на основі взаєморозуміння, взаємоповаги, взаємного співробітництва і взаємної користі для обох учасників цього процесу. Масштаби такої взаємодії, скеровані на розвиток тісних зв’язків з громадськістю, можуть бути різними залежно від величини і характеру дії сторін, але стратегія і методи залишаються подібними, незважаючи на те, яка мета перед ними ставиться. Взаєморозумінню сприяє репутація, досвід та інші фактори, які властиві обом сторонам співпраці, а найбільше - це створення відповідної атмосфери довіри та здійснення ними спільної стратегії.

Минулий склад Громадської ради був досить дієвий та мав вплив на ряд важливих суспільно-політичних процесів, які відбувалися в районі.

Висловив впевненість, що співпраця між Громадською радою та органами влади району триватиме і надалі та сприятиме успішному соціально-економічному розвитку Ананьївського району.
Зі звітом про роботу Громадської ради, яка діяла протягом 2015 року виступив її голова Володимир Сєдов. Детально поінформував про проведені за ініціативи Громадської ради заходи та висловив слова вдячності членам ради за активну життєву позицію, небайдужість до долі району.

Учасники засідання були досить активними, висловлювали ряд пропозицій.

В результаті обговорення було затверджено склад Громадської ради при Ананьївській районній державній адміністрації у кількості 11 чоловік та продовжено термін подачі документів ІГС району до 04 березня 2016 року.

На сьогодні персональний склад громадської ради при Ананьївській райдержадміністрації, затверджений на установчих зборах, наступний:

Плотянський О.С., отаман Ананьївської козацької паланки Чорноморського козацького війська ВГО «Українське козацтво»; Драїм Б.Б., голова Ананьївського районного дитячо-юнацького товариства «Родина козака Ананія»; Пишняк М.В., голова Спілки ветеранів АТО Ананьївського району; Кісс В.В., член Громадської організації «Ананьївське районне об’єднання військовослужбовців та силових структур запасу Збройних Сил України в Одеській області Україна»; Кондратов А.І., член Ананьївської районної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів –інтернаціоналістів); Тамалюнас В.О., голова Ананьївської районної організації ветеранів України Одеської області; Туриця А.В., член Ананьївської районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»; Крупська Т.М., голова громадської організації «Об’єднання робітників легкої промисловості Ананьївщини»; Крупський О.Б., голова громадської організації «Рідна Ананьївщина»; Самотей Г.С., голова громадської організації «Великі серця».

Звертаючись до членів Громадської ради , присутній на зборах, голова районної ради Валентин Мокряк побажав усім плідної праці, висловив готовність усіляко сприяти їх діяльності, а також зазначив, що лише спільно можна досягти успіху. Виразив сподівання, що члени Громадської ради будуть активними та сприятимуть вирішенню нагальних проблем району.