Захист прав та законних інтересів громадян – серед пріоритетів роботи Громадської ради.

Вчора відбулось чергове засідання Громадської ради при Ананьївській районній державній адміністрації, на порядок денний якого було винесено ряд актуальних питань, які громадськість району не може залишити поза своєю увагою.

Днями в Ананьївському районі сталась подія, яка викликала значний резонанс серед жителів. Від неправомірних дій співробітників поліції постраждав житель міста Ананьєва Сергій Граждан. Попередньо це були співробітники Любашівського відділення поліції, але на даний час встановлюється факт їх підпорядкування. По даному факту, за інформацією керівництва Ананьївського відділення поліції, відкрито кримінальну справу. Але, до Громадської ради із заявою звернулася дружина постраждалого. В заяві головним питанням є те, чому співробітники саме Ананьївського відділення поліції не випускали з території районної лікарні реанімобіль, в якому необхідно було терміново доправити до Одеської обласної клінічної лікарні постраждалого, який знаходився у вкрай важкому стані.

Присутній на засіданні виконуючий обов’язки головного лікаря КУ «Ананьївська центральна районна лікарня» В’ячеслав Глізнуца поінформував про події 19 та 20 лютого, а саме про вжиті лікарями заходи.

Заступник голови Ананьївської районної ради Петро Зейкан, який був присутній на засіданні, запропонував підготувати запити до вищого керівництва поліції з питання правомочності співробітників поліції з інших районів вчиняти будь-які дії на території Ананьївського району.

Підсумовуючи виступи, голова Громадської ради Андрій Ботнар зазначив, що судячи з того, що відбулось, реформа в правоохоронній  системі не відбулась. Окрім того, що змінилась форма та збільшилось матеріально-технічне забезпечення, відношення до громадян не змінилось. Саме 20 лютого, коли всі свідомі українці вшановували пам’ять загиблих на Майдані, на території Ананьївської лікарні місцеві правоохоронці знущалися над громадянином України, фактично вбивали його, не випускаючи реанімобіль з території лікарні, який мав доставити хворого до обласної лікарні.

Запропонував підготувати звернення до ГУ НП В Одеській області, Одеської обласної прокуратури щодо надання інформації про правомочність дій співробітників поліції та надання оцінки їх морально-етичним діям, а також скликати схід жителів міста, на якому обговорити питання діяльності Ананьївського відділення поліції. Крім того, звернутися до депутатів Ананьївської районної ради з пропозицією звернутися до керівництва поліції області щодо відсторонення співробітників Ананьївського відділення поліції Подільського відділу поліції ГУ НП в Одеській області, які причетні до справи щодо побиття гр. Граждана С.Л. та заступника начальника Подільської місцевої прокуратури Кучерявого І.А. від виконання ними службових обов’язків на час розслідування по даній справі.

Дані пропозиції були одноголосно підтримані членами Громадської ради.

Далі на засіданні з інформацією про виконання Програми соціально- економічного та культурного розвитку Ананьївського району за 2017 рік виступила начальник управління економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Ольга Касімбекова. Доповідач поінформувала про те, чого вдалось досягти минулого року, детально поінформувала про роботу по залученню інвестицій в район та про хід вирішення нагальних проблем соціально-економічного розвитку Ананьївського району.

Серед запитань, які задавались членами Громадської ради були питання щодо подальшого розвитку промисловості, сільського господарства та ін..

Все детально обговоривши, інформацію було взято до відома.

Також, до складу Громадської ради при районній державній адміністрації з правом дорадчого голосу було включено члена громадської організації «Ананьївське районне об’єднання військовослужбовців та силових структур запасу Збройних Сил України в Одеській області» Кісс В’ячеслава Валентиновича та члена громадської організації «Ананьївське районне товариство бджолярів» Нікула Петра Андрійовича.

Проведено заміну у складі Громадської ради. Замість відкликаного Сергія Кучеренка, його місце посів Сергій Гончаренко, член  громадської організації «Спілка ветеранів АТО Ананьївського району».

Крім того було створено ще дві комісії Громадської ради, а саме:

Комісію із захисту прав дітей у складі:

Нікул П.А. – голова комісії; члени комісії: Чередніченко Н.І., Бахмутян І.О., Юсипенко І.В.

Комісію із захисту прав підприємців у складі:

Крупська Т.М. – голові комісії; члени комісії: Гончаренко С.М., Кісс В.В.

Наступне засідання Громадської ради заплановано на 6 березня поточного року.