Стан та діяльність соціальної сфери району у полі зору Громадської ради.

Вчора відбулось чергове засідання Громадської ради при Ананьївській районній державній адміністрації, на порядок денний якого було винесено ряд актуальних питань, які громадськість району не може залишити поза своєю увагою. Першим питанням порядку денного було питання про ситуацію в системі освіти Ананьївського району та діяльності керівництва опорного закладу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» № 1 м.Ананьєва. За дорученням голови районної державної адміністрації дане питання порядку денного було запропоновано перенести на інший термін, після його повернення з відпустки. Незважаючи на це, голова Громадської ради Андрій Ботнар все-таки зупинився на питанні ситуації в освіті району. Багато критики висловив щодо харчування дітей у школах. Відповідно до наданих відділом освіти райдержадміністрації документів, минулого року на харчування в школах було витрачено значну суму коштів. Для того, щоб перевірити стан харчування в школах сьогодні голова запропонував членам Громадської ради найближчим часом здійснити перевірку продуктів харчування, які постачальник привезе до шкіл. Дану пропозицію члени ради підтримали.
Висловив ряд зауважень щодо перебування на даний час у приміщенні колишнього гуртожитку школи-гімназії № 1 м.Ананьєва відділу освіти.
Далі заступник голови Громадської ради Олександр Плотянський ознайомив присутніх з відповіддю, яка надійшла від райдержадміністрації на запит стосовно комунальної приналежності приміщення Собору Св. Олександра Невського та власника земельної ділянки під приміщенням, а також про виділені кошти з районного бюджету на ремонт приміщення собору. У наданій відповіді повідомляється про те, що в райдержадміністрації відсутня інформація про комунальну приналежність приміщення собору та стосовно земельної ділянки. Надано інформацію про виділені з районного бюджету кошти на ремонт приміщення собору у минулому році у сумі близько 100 тис. грн.. Зважаючи на це, члени ради прийняли рішення направити повторно запит з даного питання до райдержадміністрації та міської ради.
Далі Андрій Ботнар зазначив, що днями один з шкільних автобусів потрапив у ДТП, в результаті якого в автобуса було пошкоджено бампер. За наявною інформацією автобус білого кольору і не може використовуватись для перевезення дітей. З метою детального вивчення питання кому належить автобус, у чиєму він підпорядкуванні, а також рекомендувати відділу освіти привести все у відповідність до вимог чинного законодавства прийнято рішення направити відповідні листи до райдержадміністрації та районної ради.
Далі заступник голови Громадської ради, член громадської організації «Рідна Ананьївщина» Іван Світлицький детально зупинився на тому, що у зв’язку з прийнятим в райдержадміністрації штатним розписом з 29 одиниць управління соціального захисту на даний час скорочено їх чисельність до 25,5. Відповідно до нормативів щодо навантаження на одного працівника штат управління соціального захисту населення райдержадміністрації повинен складати 32 одиниці. На його думку, аналізуючи ситуацію, що склалась в даній сфері, є всі підстави стверджувати, що не втручання до вирішення даного проблемного питання може привести до створення в Ананьївському районі соціальної напруги. Адже через велике навантаження та малу кількість працівників вони можуть не встигнути вчасно здійснити всі нарахування та провести виплати, а це стосується у більшості найбільш незахищених верств населення. Запропонував з метою запобігання виникнення соціальної напруги в районі рекомендувати голові райдержадміністрації провести публічне обговорення питань, які виникли під час приведення структури райдержадміністрації та її структурних підрозділів до вимог чинного законодавства. Дану пропозицію члени ради підтримали та вирішили рекомендувати провести дане обговорення 19 березня 2018 року.
Також на засіданні було прийнято план роботи комісії громадської ради з питань розвитку підприємництва в Ананьївському районі. 
Наступне засідання Громадської ради заплановано на 19 березня поточного року.