Реформування медичної галузі Ананьївського району – хід проведення, проблеми та перспективи.

18 вересня 2018 року відбулось чергове засідання громадської ради при Ананьївській райдержадміністрації, в роботі якого прийняв участь керівник апарату Ананьївської райдержадміністрації Валерій Крижан та керівники медичних закладів району. 

На початку засідання члени Громадської ради прийняли рішення про включення до складу ради Коротняна Дмитра Михайловича, заступника голови громадської організації «Спілка ветеранів АТО Ананьївського району» замість вибулого Гончаренка С.М.

Далі було заслухано інформації керівників медичних закладів щодо ходу проведення реформування медичної галузі Ананьївського району.

Зокрема, завідувач Ананьївської підстанції ВП «Любашівська станція екстреної медичної допомоги» Вікторія Середа поінформувала про те, що у 2014 році було утворено Відокремлений підрозділ «Любашівська станція екстреної медичної допомоги», згодом утворено Ананьївську підстанцію, яка укомплектована 2,5 бригадами: 2 бригади працює щодня, 05, бригади підключається у святкові дні.

Екстренна медична допомога надається в першу чергу породілям, постраждалим у ДТП, громадянам, які отримали травми. Потім надається допомога всім, хто її потребує. Виклики йдуть через центральну диспетчерську, розташовану в м.Одеса.

Серед проблем доповідач означила, що існують певні проблеми зі зв’язком та встановленням конкретного місця виклику.

На запитання голови Громадської ради Андрія Ботнаря щодо оснащення бригад медичними засобами доповідач поінформувала про те, що всі бригади оснащені кардіографами з телеметрією, а також усіма необхідними медичними засобами.

Член Громадської ради Леонід Галущенко поцікавився чи володіє інформацією завідувач підстанції щодо випадку, який трапився нещодавно на ринковій площі в м.Ананьєві, а саме коли людині стало погано і не приїхала швидка допомога. Про цей випадок було написано в районній газеті. Поцікавився як було вирішено дану проблему, чи надано допомогу людині.

На момент виступу завідувач підстанції не змогла відповісти на запитання, тому члени Громадської ради прийняли рішення про направлення запиту до  завідувача Ананьївської підстанції ВП «Любашівська станція екстреної медичної допомоги» щодо ситуації, яка сталася на ринку м.Ананьєва та інформацію про яку оприлюднено в районній газеті «Вісті Ананьївщини», з проханням поінформувати громадськість про час та термін приїзду на місце виклику карети «Швидкої допомоги» та надану медичну допомогу.

Далі головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Ананьївський ЦПМСД» Валерій Ченчик детально поінформував про етапи створення центру та етапи реформування первинної ланки медичної допомоги. Останні зміни відбулись влітку цього року. Сесією районної ради було прийнято рішення про перетворення закладу в комунальне некомерційне підприємство.

Серед основних завдань – зміна документації, отримання ліцензії на здійснення медичної практики. Проблемним залишається питання фінансування. Так, на сьогодні укладено 10635 декларацій сімейними лікарями, що становить 40,1% від усього наявного в районі населення. У зв’язку з тим, що не було проведено вчасно сесію районної ради з питання перетворення закладу в некомерційне підприємство, доводиться чекати третього етапу заключення договору на отримання фінансування з Національною службою здоров’я України.

Проблемним залишається питання укомплектування кадрами – необхідно ще 6 сімейних лікарів.

Головний лікар КУ «Ананьївська центральна районна лікарня» Анатолій Койчев підтримав свого колегу в питанні кадрового забезпечення медичних закладів, а також детально зупинився на питаннях реформування, а саме створення Госпітальних округів. Зокрема, зазначив, що сьогодні триває процес підрахунку наданих медичних послуг, у тому числі оперативних втручань, пологів і т.ін. Все залежатиме від підсумкових показників. Лише тоді буде вирішено питання створення Госпітального округу.

Інформації посадовців було взято до відома, а також висловлено готовність підтримки членами Громадської ради медиків району у всіх нагальних питаннях та сприяння у їх вирішенні.

 

Секретар Громадської ради при

Ананьївській райдержадміністрації                   Світлана Байкалова