Ефективний і конструктивний діалог між владою і громадянським суспільством триває.

Сьогодні, як ніколи держава і громадянське суспільство в рамках демократичного устрою зацікавлені в діалозі та партнерстві, підвищенні ефективності взаємодії з громадськістю.  Президент України і Уряд України покладають на органи виконавчої влади важливу місію - забезпечити ефективний і конструктивний діалог між владою і громадянським суспільством з метою  спільного вирішення нагальних соціально-економічних та суспільно-політичних завдань, що назріли в державі.

12 лютого 2018 року представники об’єднань громадян та громадськості району зібралися на установчі збори по обранню Громадської ради при Ананьївській районній державній адміністрації.

Відповідно до ст.ст. 13, 37, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» для забезпечення організації та підготовки установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства для обрання складу громадської ради було створено Ініціативну Групу з підготовки установчих зборів. Про що було видано розпорядження голови райдержадміністрації від 08 грудня 2017 року № 1072/А-2017. Відбулось три засідання Ініціативної групи, у підсумку яких до участі в установчих зборах було допущено 11 представників Інститутів громадянського суспільства Ананьївського району.

На початку засідання до присутніх звернувся голова Ананьївської районної державної адміністрації Дмитро Маковейчук. У вступному слові привітав усіх присутніх та наголосив на готовності районної державної адміністрації до тісної, плідної та конструктивної співпраці з ІГС. За його словами, всі громадські об’єднання посідають важливу нішу у суспільно-політичному та соціально-економічному розвитку району. Сьогодні невід’ємною рисою громадянського суспільства, до якого прагне Україна, є розвиток поряд з державними структурами масових рухів, партій, груп за переконаннями. Суспільство налагоджує тісні взаємовідносини цих інститутів влади з громадськістю на основі взаєморозуміння, взаємоповаги, взаємного співробітництва і взаємної користі для обох учасників цього процесу. Масштаби такої взаємодії, скеровані на розвиток тісних зв’язків з громадськістю, можуть бути різними залежно від величини і характеру дії сторін, але стратегія і методи залишаються подібними, незважаючи на те, яка мета перед ними ставиться. Взаєморозумінню сприяє репутація, досвід та інші фактори, які властиві обом сторонам співпраці, а найбільше - це створення відповідної атмосфери довіри та здійснення ними спільної стратегії.

Глобальною проблемою, над якою мають усі спільно працювати, є впровадження та реалізація реформи децентралізації. Дана реформа одна з найуспішніших реформ на сьогодні в Україні. Сьогодні керівники найбільшуспішних територіальних громад показують значні здобутки у розвитку громад. В Ананьївському районі до цієї реформи ставлення неоднозначне, але її реалізація вкрай необхідна сьогодні. Вона відкриває значні фінансові можливості для подальшого розвитку району, у тому числі і вирішення нагальної проблеми – ремонту доріг.

Також, наголосив на готовності спільно вирішувати усі питання, зокрема соціального захисту ветеранів АТО, забезпечення їх житлом та інших важливих питань.

Секретар Ініціативної групи з підготовки проведення установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства Ананьївського району Світлана Байкалова нагадала присутнім про те, що Громадська рада, відповідно до Типового положення про громадську раду при районній державній адміністрації, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996, обирається на два роки. Минула рада діяла протягом 2016-2017 років. Запропонувала затвердити Регламент проведення установчих зборів по обранню Громадської ради при Ананьївській райдержадміністрації.

Зі звітом про роботу Громадської ради, яка діяла протягом 2016-2017 років виступив її голова Олександр Крупський. Зазначив, що для роботи Громадської ради було надано приміщення, але інколи приміщення було зайняте. Детально поінформував про проведені засідання. Наголосив на тому, що членами Громадської ради було започатковано прийом громадян. В результаті звіт про роботу Громадської ради попереднього скликання було взято до відома.

Учасники засідання були досить активними, висловлювали ряд пропозицій.

В результаті обговорення було затверджено склад Громадської ради при Ананьївській районній державній адміністрації у кількості 11 чоловік. На сьогодні персональний склад громадської ради при Ананьївській райдержадміністрації, затверджений на установчих зборах, наступний:

1.

БАХМУТЯН Ірина Олександрівна

голова Ради Ананьївського районного дитячо-юнацького товариства «Родина козака Ананія»

2.

БОТНАР Андрій Федорович

голова Благодійної організації «Організація учасників бойових дій «Легіон»

3.

ГАРІГА Володимир Петрович

виконуючий обов’язки голови Ананьївської районної громадської організації «Слава і Честь»

4.

КРУПСЬКА Таїсія Михайлівна

голова громадської організації «Об’єднання робітників легкої промисловості Ананьївщини»

5.

 КУЧЕРЕНКО Сергій Михайлович

член громадської організації «Спілка ветеранів АТО Ананьївського району»

6.

ПЛОТЯНСЬКИЙ Олександр Сергійович

отаман Ананьївської козацької паланки Чорноморського козацького війська ВГО «Українське козацтво»

7.

САМОТЕЙ Ганна Сергіївна

голова громадської волонтерської організації «Великі серця»

8.

СВІТЛИЦЬКИЙ Іван Іванович

член громадської організації «Рідна Ананьївщина»

9.

ТУРІЦА Анатолій Володимирович

член Ананьївської районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»

10.

ЧЕРЕДНІЧЕНКО Наталя Іванівна

член Ананьївської районної Ради жінок

11.

ЮСИПЕНКО Ігор Васильович

член громадської організації «Федерація футболу Ананьївського району»