09.12.2014

Засідання Громадської ради при райдержадміністрації

Забезпечення ефективного і конструктивного діалогу між владою і громадянським суспільством з метою  спільного вирішення нагальних соціально-економічних та суспільно-політичних завдань, що назріли в державі чи не найголовніше завдання, яке ставить перед органами виконавчої влади керівництво держави. З цією метою в районі створена та діє Громадська рада при райдержадміністрації. Протягом  2014 року було проведено три засідання Громадської ради, а саме:   20 червня, 15 липня та 15 серпня 2014 року. 5 грудня відбулось четверте.

На початку засідання, за ініціативи голови Ананьївської районної організації товариства «Просвіта» Анатолія Чміля, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні та усіх українських патріотів, які загинули за свободу та незалежність України.

Завершується строк повноважень складу Громадської ради, яка була утворена 06 березня 2013 року. Зі звітом про свою діяльність виступив голова Громадської ради Володимир Сєдов. Як зазначив доповідач, протягом звітного періоду він сприяв вирішенню більше як 15 звернень громадян міста та району, які в основному стосувалися соціального захисту та економічного розвитку. Серед, проведених за ініціативи Громадської ради акцій, до яких долучалися жителі міста та району, акція «Прапор України», «Розмалюй Ананьїв фарбами України», «Підтримаємо свою армію – врятуємо Україну» та ін..

На майбутнє, Володимир Сєдов висловив пропозицію, аби нова Громадська рада звернула увагу на популяризацію громадських організацій через районні ЗМІ, сприяла відродженню молодіжних та дієвих жіночих організацій.

Також, подякував керівництву району за співпрацю, розуміння та підтримку Громадської ради.

У свою чергу, присутній на засіданні голова районної ради Микола Балан подякував голові та членам ради за те, що їх робота була конструктивною, наголосив на тому, що керівництво району намагалося вирішувати проблеми, з якими зверталися голова та члени Громадської ради, а також висловив сподівання на подальшу співпрацю.

Начальник відділу комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Світлана Байкалова поінформувала присутніх про хід реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Ананьївському районі протягом 2014 року та ознайомила з проектом Орієнтовного плану заходів та моніторингу реалізації Ананьївською райдержадміністрацією державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Ананьївському районі в 2015 році.

Основна увага, відповідно до зазначених документів приділяється співпраці структурних підрозділів райдержадміністрації з інститутами громадянського суспільства району. Зокрема, управлінням соціального захисту населення Ананьївської районної державної адміністрації постійно залучалися представники громадських  організацій, а саме Ананьївської районної громадської організації ветеранів України та  Ананьївської районної громадської організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України", до вирішення питань, пов’язаних з реалізацією в районі державної політики у сфері соціального захисту населення, проведення різноманітних заходів тощо.

Рішенням Ананьївської районної ради  від 24 січня  2014 року № 331-VI було затверджено району  цільову Програму підтримки малозабезпечених верств населення  на 2014-2015 роки, у розробці якої приймали участь члени вищезазначених громадських організацій.

На виконання Указу Президента України від 12 червня 2013 року № 329/2013 “Про проведення у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій  на території інших держав” до розробки проекту відповідного розпорядження голови районної державної адміністрації управлінням активно залучалися представники районної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

У всіх школах району створені та працюють волонтерські загони. Вони займаються допомогою ветеранам ВВв, ветеранам праці, одиноким   пенсіонерам.  Загони приймають участь  у наданні допомоги сім’ям, члени яких виконують свій обов’язок під час проведення АТО.

За повідомленням сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації молодіжні громадські організації, дитячі колективи, які приймають участь у районних заходах, передбачених районною програмою «Молодь Ананьївщини на 2013-2016 роки» та є переможцями, направляються для участі у обласних етапах конкурсів за рахунок районної програми. Зокрема, команда НВК «ЗОШ І-ІІІ ст..-ліцею» м.Ананьєва «Нове покоління» була направлена для участі у обласному конкурсі  «Молодь обирає здоров’я», де посіла ІІІ призове місце.

З метою подальшого відновлення, стабілізації та динамічного зростання усіх сфер економіки району, підвищення її конкурентоспроможності та покращення якості життя і зростання добробуту мешканців Ананьївського району в райдержадміністрації розроблено проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Ананьївського району на 2015 рік. З основними положеннями Програми присутніх ознайомила начальник відділу економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Ольга Касімбекова. Зокрема, основними пріоритетами економічного і соціального розвитку Ананьївського району на 2015 рік є розвиток сільського господарства. Стратегічними напрямами розвитку сільського господарства району у
2015 році стануть:

В галузі рослинництва продовжиться реалізація заходів програми "Зерно Одещини 2011-2015" шляхом:

- збільшення обсягів виробництва зернових культур до 120,0 тис.тонн, при середній урожайності 35,0 ц/га; (2014 рік 118,7 тис. тонн - урожайність 34,9 ц/га). Значна увага приділятиметься виконанню заходів регіональної програми "Тваринництво Одещини 2011-2015". Відповідно до заходів Програми передбачається:

- збільшення поголів’я свиней на  10,4 % (до 16,4 тис.голів), а поголів’я овець до  4,5 тис.голів;

- продовжиться робота щодо закупівлі племінного поголів’я телиць, нетелів та свиней для подальшого їх вирощування.

З метою забезпечення життєздатності сільського господарства, підвищення конкурентоспроможності агропромислового комплексу на внутрішньому і зовнішньому ринку, гарантування продовольчої безпеки країни буде продовжена робота щодо виконання Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року.

Виконання зазначених пріоритетів дасть можливість досягти суттєвих змін в аграрному секторі та підвищити рівень агропромислового виробництва.

Розвиток сучасної транспортної мережі та зв’язку сприятиме ефективному використанню особливостей розташування району і забезпечуватиме сприятливі умови для надання населенню якісних послуг.

 

Основними напрямками розвитку дорожнього господарства визначені:

-    реконструкція і капітальний ремонт автодоріг державного значення з доведенням їх параметрів до нормативних вимог;

-    Надано пропозиції до Одеської обласної державної адміністрації та до Служби автомобільних доріг щодо виділення коштів з державного бюджету на поточний ремонт наступних доріг:

          Р-71 Одеса-Іванівка-Піщана км 166+500-179+155; (Ананьїв-Жеребкове) - 2,0 млн.грн;

         Т-16-12 КПП Федосіївка-Котовськ-Ананьїв (Ананьїв-Гандрабури)

          Поточний дрібний ремонт потребує відрізок дороги 65+225-69+00

          Поточний середній ремонт 74+500-76+425

          Поточний ремонт 72+400-73+00

          Т16-37 Котовськ-Долинське-Мар’янівка 23+700-39+420 (м.Ананьїв-Долинське) - 2,5 млн.грн.

          Т 16-46  Фрунзівка-Мардарівка-Долинське-Шимкове 29+463-51+355 (Ананьїв-Долинське) - 2,5 млн.грн.

Рішенням Ананьївської  районної ради від 26.12.2012 року за №216-VI було затверджено Програму «Розвитку  малого підприємництва в Ананьївському  районі на 2013-2015 роки». Основним завданням  цієї Програми є надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва – це безвідсотковий кредит для відкриття власної справи.

На 2015 рік буде передбачено 63,0 тис.грн. в районному бюджеті на  підтримку малого підприємництва.

Також, члени ради затвердили склад ініціативної робочої групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу ради у зв’язку із завершенням строку повноважень складу Громадської ради, яка була утворена 06 березня 2013 року.

 

З повагою

Начальник відділу комунікацій

з громадськістю апарату

районної державної адміністрації                                       С.В.Байкалова