31.01.2014

Залучення громадськості до формування та реалізації державної політики – першочергові завдання влади.

 Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року № 968 затверджено Порядок планування та моніторингу реалізації органами виконавчої влади Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні. Метою цього Порядку є: забезпечення досягнення стратегічних пріоритетів державної політики розвитку громадянського суспільства; своєчасне виконання на належному рівні органами виконавчої влади завдань, визначених Стратегією; забезпечення моніторингу стану реалізації Стратегії; залучення громадськості до планування, реалізації та моніторингу державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства. 
 Проблема налагодження взаємовідносин держави із громадянами набуває дедалі більшої актуальності в порядку денному державної політики в Україні. Тому саме державна політика в сфері формування інститутів та організацій громадянського суспільства передбачає посилення їхньої взаємодії з органами публічної влади, запровадження громадського контролю за діяльністю влади, проведення регулярних консультацій з громадськістю.
 Дані питання не є новими. Вони стоять на порядку денному вже протягом останніх років. Так, за для вирішення нагальних суспільно-політичних проблем у 2012 році Президент України підписав Указ «Про затвердження Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні». Як ми бачимо, дані питання є першочерговими та досить актуальними в нашій державі.
 Відповідно до Стратегії, метою державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні є створення більш   сприятливих умов для задоволення інтересів, захист прав і свобод  людини і громадянина, подальше становлення громадянського суспільства на засадах безпосередньої, представницької демократії, широкого впровадження форм демократії участі, самореалізації та самоорганізації громадян.
 "Саме ефективне, сильне, активне громадянське суспільство є гарантом демократичного розвитку Української держави, прав і свобод людини та громадянина", - наголосив Президент України Віктор Янукович. Також, одним із першочергових завдань центральної та регіональної влади Президент бачить саме налагодження конструктивного діалогу з громадянським суспільством.
 Вже найближчим часом планується видати розпорядження по затвердженню плану заходів та моніторингу реалізації районною державною адміністрацією Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Ананьївському районі. Громадськість району має можливість долучитися до формування зазначених заходів та прийняти участь у їх громадському обговоренні. Всі матеріали для ознайомлення розміщатимуться на офіційній веб-сторінці Ананьївської районної державної адміністрації та в районній газеті. Всі пропозиції будуть детально розглянуті та включені до даного документа. Тож, закликаємо до співпраці, шановні земляки.

 Головний спеціаліст з питань реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства відділу комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації
Вікторія Макаревич