11.09.2014

 На порядку денному: обговорення Проекту змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади

 

В Ананьївському районі триває процес обговорення  Проекту змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади. 

10 вересня 2014 року запропоновані зміни обговорили на зібранні активу громади Жеребківської сільської ради.

Як зазначив Жеребківський сільський голова Володимир Гаріга, звертаючись до присутніх, - «Прийняття відповідних змін до Конституції забезпечить правову основу для схвалення низки законодавчих актів, необхідних для реалізації  реформи місцевого самоврядування. Серед законопроектів, які вже готуються – нова редакція закону про місцеве самоврядування, закон про місцеві державні представництва, зміни до бюджетного кодексу, зміни до низки законодавчих актів, які визначають розподіл повноважень між виконавчими органами влади і органами місцевого самоврядування, а також їх розподіл між органами місцевого самоврядування різного рівня». Також, Володимир Петрович запросив усіх до активного обговорення «Проекту змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади» на подальших засіданнях виконавчого комітету сільської ради.

Учасники зібрання уважно вислухали зміни, висловили свої думки та пропозиції. Зокрема, запропонували передбачити можливість органів місцевого самоврядування у разі конкретних виявлених порушень чинного законодавства або перевищення службових повноважень головами державних представництв надати можливість висловити їм недовіру двома третинами голосів від загального складу ради з наступним їх обов’язковим звільненням Президентом України.