06.11.2019

Щодо профілактики дитячої безпритульності, законодавче врегулювання земельних відносин та Правила благоустрою територій населених пунктів.

 Досить насичено та продуктивно пройшла чергова семінар-нарада за участю міського та сільських голів району під головуванням голови районної державної адміністрації Ганни Карпової та голови районної ради Миколи Балана.                                            

Про взаємодію суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю щодо профілактики дитячої бездоглядності, безпритульності та збереження життя і здоров’я дітей в Ананьївському районі доповів  начальник служби у справах дітей Ананьївської  районної державної адміністрації Станіслав Платонов. Як зазначив доповідач, відповідно до статті 3 Закону України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю» суб’єктами соціальної роботи є уповноважені органи, що здійснюють соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю. Детально розповів про повноваження та завдання суб'єктів соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю. Також зазначив, що головними об’єктами соціальної роботи є: сім’ї, діти, молодь. При цьому особлива увага повинна приділятися сім’ям з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах і саме робота суб’єктів соціальної роботи має бути спрямована на подолання цих складних життєвих обставин та попередження відібрання дітей із сімей. Тому доповідач звернув увагу, що постановою зазначено, що міський та сільські голови, у тому числі голови об’єднаних територіальних громад, а також старости сіл і селищ, визначених за рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади, несуть персональну відповідальність за забезпечення виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, випадків жорстокого поводження з ними, виникнення безпосередньої загрози їх життю або здоров’ю, надання таким дітям допомоги в межах повноважень і своєчасне інформування про них відповідних суб’єктів виявлення та організації соціального захисту дітей.

Начальник відділу в Ананьївському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській  області Інна Письменна детально ознайомила присутніх з деякими питання законодавчого врегулювання земельних відносин.

До 1 січня 2013 року право власності на землю підтверджувалося державним актом на право власності на земельну ділянку, а право користування - державним актом на право постійного користування землею. При цьому в державних актах старого зразка кадастровий номер земельної ділянки не зазначався. Проте такі державні акти і сьогодні визнаються державою, а тому здійснювати їх обмін не потрібно. Разом з цим, зазначила, що сьогодні укладання будь-яких угод про перехід права власності із земельними ділянками не може відбуватися без наявності кадастрового номера (ст. 132 Земельного кодексу України). До того ж для набуття права власності на нерухоме майно (будинок, гараж чи іншу споруду) також необхідно мати кадастровий номер на земельну ділянку, на якій розташовані ці об'єкти нерухомості (частина 6 статті 120 Земельного кодексу України). Також, кадастрові номери необхідні при оформленні переходу прав від одного власника до іншого.

Інна Петрівна повідомила, що на даний час на території Ананьївського району активно проводиться інвентаризація земель, яка планується закінчитися до кінця листопада цього року. Всі землі району будуть інвентаризовані та внесенні до Державного земельного кадастру, в якому будуть визначати кадастрові номери. Також, закликала міського та сільських голів району продовжувати роботу по проведенню нормативно-грошової оцінки земель в межах та за межами населених пунктів, які їм підпорядковані.

Про Правила благоустрою територій населених пунктів поінформував  завідувач сектору містобудування та архітектури районної державної адміністрації Андрій Гладкий.

По завершенні розгляду питань порядку денного Ганна Дмитріївна повідомила про участь у круглому столі, на якому розглядалося питання добровільного об’єднання громад, а саме було презентовано проект адміністративно-територіального устрою.

Голова районної державної адміністрації Ганна Карпова зазначила, що на сьогоднішній день ще є можливість добровільного об’єднання громад та створення громади на рівні району. Так як,  районна державна адміністрація,  має право здійснювати лише інформаційно-роз’яснювальну роботу, Ганна Дмитріївна, запропонувала присутнім ознайомитися з алгоритмом проходження процедури об’єднання громад. В продовж її слів головний спеціаліст з питань організаційної роботи та взаємодії з органами місцевого самоврядування Валентина Мудрик закликала міського та сільських голів району обміркувати дане питання та прийняти виважене рішення.