07.10.2019

Віталій Свічинський: «Ми маємо зробити все можливе і не можливе, щоб запобігти домашньому насильству та насильству за ознакою статті»

Заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Свічинський взяв участь у семінарі «Розвиток мережі спеціалізованих послуг для осіб, що постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі на регіональному та місцевому рівнях: план дій для забезпечення сталого фінансування».

«Насильство – страшний ворог нашого суспільства, що має руйнівний вплив на фізичний, моральний, психологічний розвиток кожної людини. Ми маємо зробити все можливе і не можливе, щоб запобігти домашньому насильству та насильству за ознакою статті», - підкреслив Віталій Свічинський.

Також Віталій Свічинський запевнив, що обласною державною адміністрацією вживаються відповідні заходи щодо координації питань взаємодії та реагування у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Функціонують 32 мобільні бригади, в тому числі 4 бригади утворені за рахунок допомоги Фонду ООН в галузі народонаселення, 28 – за рахунок коштів місцевих бюджетів. Створені та функціонують три притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства і насильства за ознакою статі.

Зазначимо, що семінар проводиться представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні з метою узгодження та розробки проекту мережі спеціалізованих послуг підтримки осіб, що постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства на території Одеської області. Ще з вересня 2017 року в нашому регіоні реалізується проект UNFPA, спрямований на посилення системи запобігання та протидії насильству щодо жінок на національному та місцевому рівнях шляхом забезпечення доступності якісних послуг для постраждалих від насильства та формування в українському суспільстві культури нульової толерантності до насильства.

Наголосимо, що за перше півріччя2019 року до Головного управління Національної поліції в Одеській області надійшло 5646 заяв і повідомлень про випадки вчинення домашнього насильства, в тому числі 18 звернень – від дітей, 4241 звернення – від жінок, 1387 звернень від чоловіків. На вересень 2019 року за оперативними даними Національної поліції зафіксовано вже 16870 заяв та повідомлень про скоєння домашнього насильства по Одеській області.