12.09.2018

Відбулось позачергове засідання комісії з питань захисту прав дитини.

11 вересня 2018 року під головуванням виконувача обов’язків голови районної державної адміністрації Ганни Карпової, відбулось позачергове засідання комісії з питань захисту прав дитини.
Комісією було розглянуто питання стосовно:
- визначення місця проживання малолітніх дітей;
- про доцільність позбавлення батьківських прав батька малолітньої дитини.
Найбільш обговорюваним був розгляд другого питання, де членів комісії вразила ситуація, що склалась у заявниці, яка захищаючи себе та малолітню дитину від фізичного та психологічного насилля з боку її колишнього чоловіка, неодноразово, що документально підтверджується, зверталась до правоохоронних органів шукаючи допомоги та захисту, а натомість лише в чергове зневірилась в їх діяльності.
В ході обговорення даного питання з’ясувалося, що саме байдужість та бездіяльність правоохоронних органів змусила її прийняти рішення про позбавлення батьківських прав батька дитини та звернутись за захистом до органу опіки та піклування районної державної адміністрації.
Заявниця вказує, що ряд заяв, які були направленні до відділення поліції не призвели до вирішення питання щодо притягнення її колишнього до відповідальності за нанесення їй та її членам родини тілесних ушкоджень, а також моральної шкоди.
Члени комісії висловили свої думки про те, що можливо у разі вчасного реагування співробітниками правоохоронних органів на факти вчинення насильства дане питання не виносилось би на розгляд комісії, а в подальшому і на суд. 
На жаль, з даного питання не вдалося отримати пояснення від начальника Ананьївського відділення поліції, який є членом комісії та вкотре на засіданні комісії не з’явився, а як відомо – чужих дітей не буває!
Після тривалих дискусій, які стосувалися кожної окремої сім’ї, члени комісії прийняли ту позицію, в якій найкомфортніше себе почуватимуть діти, адже кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе та має право на щасливе дитинство.