11.09.2019

В райдержадміністрації відбулось чергове засідання семінару-наради за участю міського та сільських голів району.

Чергове засідання семінару-наради за участю міського та сільських голів району відбулось в райдержадміністрації за співголовування голови районної державної адміністрації Ганни Карпової та голови районної ради Миколи Балана. Серед винесених на порядок денний засідання питань, чи не найбільше обговорення викликало питання моніторингу початку роботи загальноосвітніх навчальних закладів району та їх готовність до нового навчального 2019-2020 року. Так, за інформацією головного спеціаліста відділу освіти райдержадміністрації Оксани Ярем, всі загальноосвітні навчальні заклади району розпочали роботу у звичайному режимі. За парти цього річ сіло 2355 учнів, з яких 234 першокласника. Відмітила тенденцію до зменшення кількості першачків, а саме цього року їх менше на 55 чоловік, ніж минулого.

Перші класи забезпечені меблями, оснащенням, дидактичним матеріалом та комп’ютерною технікою. На даний час майже вирішено питання щодо забезпечення комп’ютерною технікою першого класу філії № 1 с. Ананьїв Друга дільниця опорного закладу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей-ДНЗ» та філії № 3 с.Ананьїв Перша дільниця опорного закладу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія-ДНЗ».

Як і у попередні роки, здійснюється підвіз учнів до шкіл шкільними автобусами. Даною послугою користуються 695 учнів.

Значної уваги присутні приділили обговоренню питання організації харчування дітей у школах та пришкільних ДНЗ. За інформацією відділу освіти райдержадміністрації для 1077 учнів 1-4 класів організовані гарячі сніданки. 168 вихованців дошкільних закладів, які працюють у школах, отримують триразове харчування. Але, на думку сільських голів, харчування потребує покращення і всі вони погодилися передбачити у бюджеті наступного року більшу суму коштів на харчування дітей у закладах освіти. Крім того, голова райдержадміністрації Ганна Карпова наголосила на необхідності постійного контролю за якістю продуктів, які постачаються до навчальних закладів з боку дирекції шкіл та відповідальних осіб.

Далі Жеребківський сільський голова Адалат Джабієв зупинився на тому, що в с.Жеребкове необхідно збільшити кількість місць в дитячому садочку, а саме відкрити ще одну групу. Відділу освіти райдержадміністрації доручено вивчити дане питання та сприяти забезпеченню дітей дошкільною освітою.

 Також голова районної державної адміністрації  та голова районної ради підтримали пропозицію головного спеціаліста з організаційної роботи та з питань взаємодії з органами місцевого самоврядування апарату райдержадміністрації Валентини Мудрик щодо підготовки звернення до Кабінету Міністрів України стосовно внесення змін до законодавства у питанні організації харчування дошкільнят в самостійних дошкільних установах та дошкільних групах при школах.

Також на нараді було обговорено питання щодо винайдення можливості зі створення місцевих пожежних команд, з якого виступили головний спеціаліст з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Людмила Новацька, провідний інспектор Ананьївського МРС ГУ ДСНС України в Одеській області Олександр Нікул та т.в.о. начальника 10 ДПРЧ 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області Олександр Іржицький.

В чергове до присутніх звернувся начальник Ананьївської ДПІ Подільського управління ГУ ДФС України в Одеській області Ігор Голубенко з аналізом сплати земельного податку з фізичних осіб. Так, станом на 09 вересня 2019 року загальна сума заборгованості складає понад 490 тис. грн.. Сільським головам рекомендовано вжити дієвих заходів щодо зменшення заборгованості та сплати боржниками даного виду податку.