08.10.2018

В Одеській області відкрили ще одне відділення екстреної меддопомоги з телемедициною

Президент Петро Порошенко та голова Одеської ОДА Максим Степанов відвідали оновлене приймальне відділення Болградської районної центральної лікарні. Зокрема, у новоствореному Emergency department запрацювали кабінет телемедичних консультацій, мала операційна і палата інтенсивної терапії. Відтак, завдяки можливостям телемедицини дані пацієнтів Болградської лікарні (електрокардіограма, спірограма, УЗД тощо) можуть передаватися в режимі онлайн, а хворі — отримувати консультацію провідних медичних фахівців не лише Одеської області, а й всієї України.

«Я прийняв рішення – давайте ми започаткуємо програму сільської телемедицини. Бо Україна є дуже великою державою, Одеська область є найбільшою в Україні за територією. Важливо, щоб навіть у найвіддаленішому куточку Одеської області, так само як і всієї України, в кожному селі компетентними зусиллями працівників районної лікарні, працівників третьої, четвертої ланки, обласного центру, найкращих фахівців з Києва ми могли достукатися до села і надати ту допомогу, яка рятує в перші «платинові секунди» і хвилини», - сказав Президент Порошенко, спілкуючись з персоналом лікарні.

Очільник регіону Максим Степанов під час презентації потужностей обласної телемедицини розповів, що всі 175 бригад «швидкої» допомоги в регіоні було оснащено електрокардіографами з телеметричними пристроями. Окрім того, амбулаторії та ФАПи області поступово оснащуються мобільно-діагностичними комплексами. 20 таких комплексів сьогодні, зокрема, було передано в Болградську лікарню. Загалом, від початку року за допомогою телемедицини надано майже 1200 консультацій.

«В обласній лікарні телемедичні консультації зараз надають лікарі 19 спеціальностей. Коли вийдемо на 15-20 консультацій на добу – будемо створювати обласний центр телемедицини з окремим штатом», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Більше інформації — на офіційному порталі ОДА:
https://oda.odessa.gov.ua/…/v-odeskij-oblasti-vidkrili-se-o…