11.04.2019

В Ананьївському районі триває посівна кампанія: всіх аграріїв району запрошують скористатися програмами підтримки

В Ананьївському районі, як і по районах області, тривають весняно-польові роботи. Аби і надалі розвивати власне господарство, аграрії можуть скористатися низкою програм підтримки. 

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 106 (зі змінами) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Відділом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів управління економіки та розвитку інфраструктури районної державної адміністрації, відповідно до затвердженого Графіка, започатковано проведення виїзних семінарів та прийом громадян у сільських радах Ананьївського району з питань надання роз’яснень та ознайомлення з Програмами державної підтримки сільського господарства у 2019 році. «Відділ агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів постійно надає консультації щодо умов і необхідних документів для участі у програмах підтримки як державних, так і регіональних, як фермерських господарств, так і громадян» - повідомляє начальник відділу Сергій Антонюк.

Державну підтримку розвитку фермерських господарств надаватимуть за 8 напрямками:

 1. Часткова компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію.
 2. Часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами.
 3. Фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.
 4. Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.
 5. Бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) – новоствореним фермерським господарствам.
 6. Бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) для фермерських господарств (крім новостворених).
 7. Здешевлення кредитів.
 8. Додаткова фінансова підтримка фермерських господарств із статусом сімейних фермерських господарств через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (порядок використання коштів знаходиться на погодженні).

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 107 (зі змінами) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва).

Державна підтримка буде спрямована за такими напрямами:

 1. Часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами, залученими для покриття витрат, пов’язаних із провадженням діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура (рибництво).
 2. Часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, профінансованих без урахування податку на додану вартість за рахунок банківських кредитів.
 3. Спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності.
 4. Спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби.
 5. Часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок і сперми бугаїв та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність.
 6. Часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких  ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції.
 7. Часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна.

«Ми вважаємо, що кожен аграрник району та жителі, які бажають займатися вирощуванням молодняка великої рогатої худоби, переробкою сільськогосподарської продукції та іншою справою повинні володіти цією інформацією: куди та коли звертатися, аби скористатися своїм правом на допомогу від держави та області. Минулого року аграрії Ананьївського району одержали допомогу з державного бюджету та показали гарні результати. Є впевненість у тому, що і цей рік буде не менш вдалим», — зазначає перший заступник голови райдержадміністрації Гаджи Магдієв.

Зазначимо, що для аграріїв регіону, за інформацією  управління аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації створено спеціальні примірники з переліком усіх програм. Вони містять детальну інформацію, куди необхідно звертатися та які документи потрібні, аби скористатися допомогою від держави та області. Окрім того, ознайомитися з програмами можна за посиланням: 

https://oda.odessa.gov.ua/sta…/pages/files/5c94b0b00fb74.pdf.