13.06.2018

Розпочато довгоочікуваний капітальний ремонт у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в селі Байтали.

З робочим візитом в Будинку милосердя побували в.о. голови Ананьївської районної державної адміністрації Ганна Карпова та голова депутатської комісії з питань бюджету, фінансової діяльності та регуляторної політики Ананьївської районної ради Гаджи Магдієв.А на них вже чекав помічник народного депутата України Івана Фурсіна Максим Обод. Метою поїздки було ознайомлення з ходом проведення робіт та інспектування освоєння коштів державного бюджету.
Територіальний центр соціального обслуговування одиноких та пристарілих громадян, який прийнято називати Будинком милосердя, потребував реконструкції та ремонту вже давно. Адже саме приміщення залишилося цій установі у спадок від колишньої сільської амбулаторії. Все, що вдалося зробити за рахунок коштів районного бюджету, це замінити старі вікна на енергозберігаючі та встановити нові двері та ще закупити духову шафу. Це дало змогу забезпечити збереження тепла у приміщенні і таким чином сприяти створенню більш комфортного температурного режиму для людей похилого віку, які в силу різних причин знайшли свій пристанок на схилі літ саме тут.
Влітку минулого року В ході свого робочого візиту до Ананьївського району до цього соціального закладу завітав депутат Верховної ради України Іван Фурсін. Після ознайомлення з умовами проживання та утримання пожильців Будинку милосердя та перспектив його облаштування та функціонування, парламентар прийняв рішення про сприяння у виділенні коштів з державного бюджету на проведення ремонту та реконструкції даної установи. «Люди, які все життя працювали на благо держави, віддали своє здоров’я, але в силу життєвих обставин потрапили у складне становище і змушенні жити тут, повинні мати належні умови для цього. По ставленню до дітей та людей похилого віку визначається рівень соціальної спроможності держави. Тому ми будемо робити все, що нам під силу, аби цей рівень був якомога кращим. Адже місцеві жителі чекають від держави конкретних дій - виділення коштів на вирішення цілого ряду багато чисельних проблем, які накопичувались роками»»,- сказав, перебуваючи у Байталах, Іван Фурсін.
За наслідками робочої поїздки за ініціативи Івана Фурсіна Постановою Кабінету Міністрів України в перелік об’єктів, які потребують капіталовкладень , було виділено майже півтора мільйони гривень.
Адресна цільова субвенція надійшла вчасно, але через низку бюрократичних моментів ремонтні роботи вдалося розпочати лише тепер. Проте, це ніяким чином не затьмарює радості від очікуваного результату. «Окрім того, що тут будуть створені належні умови як для тих, хто проживає, обслуговуючий персонал теж матиме змогу надавати свої послуги якісно і у відповідності норм та вимог, які стоять перед такими соціальними закладами. До того ж, маємо домовленості про зміну статусу закладу на міжрайонний і підпорядкування установи обласній раді. Такий підхід сприятиме задоволенню потреб інших районів Одещини в улаштуванні відповідної категорії людей до цього закладу, дасть додаткові робочі місця в сільській місцевості і сприятиме зняттю соціальної напруги»,- розповів депутат районної ради Гаджи Магдієв.
В свою чергу в.о. голови Ананьївської районної державної адміністрації Ганна Карпова, маючи великий практичний досвід в роботі з категорією людей похилого віку та їх соціальним супроводом, детально обговорила з помічником депутата Верховної Ради Максимом Ободом процес освоєння державної субвенції, терміни виконання робіт та перспективи подальшого облаштування умов для проживання пацієнтів та праці персоналу закладу. «Наразі перед нами стоїть завдання в стислі строки і якісно освоїти кошти, які за сприяння Івана Фурсіна вдалося залучити на облаштування цього об’єкту. Дякуючи тому, що депутат багато уваги і часу приділяє роботі в окрузі, за останні роки за рахунок коштів державного бюджету в районі виконаний великій об’єм робіт, серед яких встановлення водонапірної башти, заміна вікон в навчальних закладах міста, прокладання водогону та тротуарів, заміна даху музею та даху Будинку Культури у селі Гандрабури, ремонт в міській школі-ліцеї, облаштування території дошкільного закладу «Берізка» в селі Кохівка, закупівля комп’ютерної техніки для навчальних закладів району та інше. На разі – завершився ремонт частини приміщення дитячого відділення та приміщення в якому облаштується відділення стоматології Центральної районної лікарні. Це майже 8 мільйонів гривень. Для аграрного району, де не розвинена промисловість, така допомога є неоціненноюі сприяє соціально-економічному його розвитку. Такий підхід у виконанні депутатських повноважень сприяє розвитку територій, вселяє впевненість людей у майбутньому, а головне - створює належні умови для життя, навчання та лікування вже сьогодні»,- наголосила Г. Карпова.
Радіє таким змінам як персонал Будинку милосердя, так і його пожильці. Адже у недалекій перспективі тут під одним дахом будуть поєднані жилі кімнати, харчоблок, пральня, сучасні санвузли і кімнати відпочинку, медичні кабінети і т.д. «Хоч би ще встигнути пожити в таких умовах…Покупатись, як люди. Щоб тепленько було взимку»,- мріє Володимир, який проживає у відділенні стаціонарного догляду вже сьомий рік.