13.06.2018

Про перспективи наповнення місцевих бюджетів, державні програми підтримки галузі тваринництва та соціальний захист пільгових категорій дітей.

Сьогодні, 13 червня 2018 року, в райдержадміністрації за спільного головування виконувача обов’язків голови районної державної адміністрації Ганни Карпової та голови районної ради Валентина Мокряка відбулась чергова семінар-нарада за участю міського та сільських голів Ананьївського району.

Чи не найбільш обговорюваним на нараді стало питання про державні програми підтримки галузі тваринництва в Ананьївському районі, з якого поінформувала спеціаліст відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів райдержадміністрації Тетяна Негруца. З детальною інформацією можна ознайомитись на веб-сторінці Ананьївської райдержадміністрації у розділі «Програми підтримки сільського господарства» (http://ananiev-rda.odessa.gov.ua/ananiev-programi-pdtrimki-slskogo-gospodarstva/). Також, активно обговорювали учасники зібрання перспективи наповнення місцевих бюджетів та збільшення ставок орендної плати за земельні частки (паї). Зокрема, Ганна Дмитрівна Карпова поінформувала присутніх про проведену минулого тижня в облдержадміністрації колегію. Наголосила на тому, що основним завданням залишається питання збільшення надходжень до бюджету, у тому числі за рахунок збільшення орендної плати за земельні частки (паї).

Далі до присутніх звернулася головний спеціаліст управління соціального захисту населення райдержадміністрації з питань сімейної політики Юлія Непомяща, яка наголосила на необхідності вжиття спільних заходів з оздоровлення дітей у літній період. Зазначила, що основна увага має бути приділена оздоровленню пільгових категорій дітей, а також дітей із числа сімей, в яких виховуються діти і вони отримують державну допомогу сім’ям з дітьми.

 Про заходи профілактики з недопущення захворювання на африканську чуму свиней; про стан ідентифікації ВРХ в Ананьївському районі та про якість питної води влітку у зв’язку з можливим погіршенням санітарно-епідеміологічної ситуації в Ананьївському районі поінформував виконувач обов’язків начальника Ананьївського районного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Юрій Граждан. Основними причинами поширення африканської чуми свиней, на думку посадовця, є відсутність дієвого контролю при переміщенні живих свиней та  сировини тваринного походження, а також низький рівень контролю за депопуляцією диких кабанів. Всі ці фактори призводять до зниження рівня безпеки на території Ананьївського району.

В чергове наголосив на необхідності забезпечення дієвого контролю за переміщенням живих свиней та продукції з них на території району. Не допускати переміщення живих тварин без відповідних ветеринарних документів.

Щодо проведення ідентифікації ВРХ, то за для успішного та якісного результату необхідно, на думку Юрія Граждана, при сільських радах створити комісії по контролю за проведенням ідентифікації ВРХ.

Про оприлюднення інформації комунальними підприємствами районної ради поінформував керуючий справами Ананьївської районної ради Віктор Мудрик. Зокрема, зазначив, що зазвичай у комунальних підприємств запитується відкрита інформація, яка відповідно до ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України має в обов’язковому порядку опубліковуватись комунальним підприємством на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб’єкта управління об’єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством. Однак, відповідна інформація або взагалі не публікується, або публікується частково. Зважаючи на зазначене, з метою забезпечення безперешкодного та вільного доступу кожного до суспільно необхідної інформації, яка є публічною, керівникам комунальних підприємств необхідно вжити заходів для забезпечення опублікування на веб-сайтах комунальних підприємств інформації в повному обсязі.