13.01.2020

Про підсумки роботи відділу ведення Державного реєстру виборців за 2019 рік.

Створення Державного реєстру виборців – суттєвий крок уперед для розвитку України, як демократичної держави, що прагне інтегруватися у світову спільноту.
Мета створення Реєстру - забезпечення державного обліку громадян України, які відповідно до Конституції України мають право голосу, та складання якісних списків виборців для проведення голосування під час виборів та референдумів.
Реєстр був створений для покращення організації виборів, щоб відповісти на питання: скільки громадян України мають право голосу, де саме вони проживають, і де (в яких виборчих округах і на яких виборчих дільницях) мають голосувати.
Про підсумки роботи відділу ведення Державного реєстру виборців аппарату Ананьївської районної державної адміністрації сьогодні інформує начальник відділу Віктор Покотило.
- Вікторе Васильовичу, насамперед хочеться дізнатися про основні завдання Державного реєстру виборців.
Основними завданнями Реєстру є: - ведення персоніфікованого обліку виборців; - складання списків виборців для проведення виборів, референдумів.
До відділу надходить щомісячно інформація від суб’єктів подання відомостей: 36 закладів, установ, організацій Ананьївського району.
За рік відділом опрацьовано 1020 відомостей отриманих від суб’єктів подання. Самим відділом створено 117 ініціативних відомостей. Відомості охопили 2508 осіб. Було проведено роботу щодо опрацювання висновків: стосовно кратних включень (9), аналізу розбіжностей при співставленні виборців - 138 осіб, переадресувань інших відділів ВДРВ (106) та інші дії.
- Який контроль здійснюється щодо інформації, яка надходить до відділу?
Постійно проводяться заходи щодо візуального та автоматизованого контролю повноти і коректності персональних даних Державного реєстру виборців. Слід відмітити, що протягом року з метою перевірки даних про виборців було сформовано та надіслано 271 запит до суб’єктів подання відомостей в яких перевірено дані про 1606 осіб.
За результатом роботи відділу сформовано 1146 наказів, що охопили 3755 осіб. В 2019 році відділ повністю перейшов на електронне видання наказів.
- Під час ряду останніх виборів виникали певні ускладнення. Так, окремі сільські ради зверталися до керівництва райдержадміністрації щодо перенесення постійних виборчих дільниць до інших приміщень. Як вирішилось дане питання?
Так, дійсно така проблема виникла, але нам вдалось її вирішити. Було сформовано та надіслано 3 подання до Центральної виборчої комісії в результаті яких видано постанови ЦВК стосовно змін меж на 8-ох виборчих дільницях. Опрацьовано 29 змін меж виборчих дільниць щодо яких непотрібні подання до ЦВК.
- Чи співпрацюють працівники відділу з органами місцевого самоврядування району та іншими структурами?
Так, працівниками відділу постійно проводяться робочі зустрічі з представниками органів реєстрації міської та сільських рад та іншими суб'єктами подання відомостей.
- Напевно досить насиченими були виборчі кампанії 2019 року? А скільки виборчих кампаній пройшло з моменту створення відділу?
Всі знають, що у 2019 році було проведено три типи виборчих кампаній, виборчий процес яких проходив більше півроку. Основні організаційні заходи з підготовки та проведення виборів, Президента України 31.03.2019 р., повторного голосування з виборів Президента України 21.04.2019 р., виборів народних депутатів України 21.07.2019 р., що стосується нашого відділу виконано в повному обсязі. Слід наголосити, що за 10 років існування Державного реєстру виборців нашим відділом проведено 22 виборчі кампанії.
- Зважаючи на вищезазначену статистику, до відділу звертається велика кількість громадян?
Так, у відділі постійно контролюється питання щодо звернень громадян. Протягом минулого 2019 року з заявами звернулося 837 виборців. Через послугу “Особистий кабінет виборця” з початку року звернулися 979 разів.
- Вікторе Васильовичу, досить змістовною видалась наша бесіда. Можливо у вас є якась додаткова інформація, з якою Ви б хотіли звернутись до громадян?
Дякую за дану можливість. Дійсно, хочу звернутися до громадян, представників місцевих осередків політичних партій, які мають будь-яку інформацію щодо неточностей у списках виборців. Прошу надати її до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації, а також запрошую всіх перевірити правильність ваших персональних даних, внесених до Реєстру. При собі громадяни повинні мати паспорт громадянина України. Чекаємо усіх за адресою: м.Ананьїв, вул.. Незалежності, 51, 2-й поверх, каб. 21 (тел. 4-05-97; 2-35-70).Також можна перевірити правильність персональних даних звернувшись до "Особистого кабінету виборця" за посиланням: https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111%3ALOGIN
Дякую за бесіду.
Довідково: Згідно оцінки роботи відділу ведення Державного реєстру виборців, що проводить ЦВК майже щомісяця, а в 2019 році оцінено 10 місяців, відділ з 12 можливих балів отримав 11,2. Протягом року скарг на дії, або бездіяльність працівників відділу не надходило, судових рішень не було.

Бесіду вела Світлана Байкалова.