11.10.2018

Про дотримання норм поводження з твердими побутовими відходами, формування бюджетів та про попередження захворюваності на сибірку.

Сьогодні, 10 жовтня 2018 року, в районній державній адміністрації відбулася семінар-нарада за участю  міського та сільських голів району щодо вирішення найбільш актуальних питань сьогодення.

 В нараді взяли участь виконувач обов’язків голови районної державної адміністрації Ганна Карпова, голова районної ради Валентин Мокряк та керівники відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації.

Про дотримання норм поводження з твердими побутовими відходами та паспортизацію сміттєзвалищ доповів завідуючий сектором містобудування та архітектури райдержадміністрації Андрій Гладкий. Як зазначив доповідач, проблема поводження з твердими побутовими відходами  є однією з найгостріших  протягом останнього часу. Практика показує, що відсутність плати на вивіз ТПВ для населення, заниження норм накопичення ТПВ лягає тягарем на бюджети сільських, міської ради. У зв’язку з цим, на території міста та сіл району та за їх межами утворюються стихійні сміттєзвалища, які є вагомими забруднювачами поверхневих і ґрунтових вод, безпосередньо ґрунтів, повітря та виключають можливість повторного використання відходів як сировини. Однією з причин такої ситуації – є те що в сільських радах району немає підприємств які б вивозили ТПВ, населення міста Ананьєва не повністю охоплена вивозом ТПВ. Окрім того, через нестачу фінансових ресурсів підприємство не має можливості проводити поточні і капітальні ремонти устаткування в необхідному обсязі, а тим більше закуповувати нову сучасну техніку, що відповідає сучасним вимогам експлуатації в  умовах міста і сіл. Крім того на території району існують 10 сміттєзвалищ, які накопичують відходи що не є доцільно. Доповідач детально роз’яснив заходи для виходу з даної ситуації.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Продан, начальник Ананьївського відділення Подільської ОДПІ Ігор Голубенко, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Світлицька, головний лікар комунального некомерційного підприємства «Ананьївський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Валерій Ченчик та головний спеціаліст з питань цивільного захисту населення Людмила Новацька висловили ряд пропозицій щодо формування бюджетів органів місцевого самоврядування на 2019 рік з врахуванням потреб співфінансування окремих районних програм та забезпечення реалізації соціально значимих функцій місцевого самоврядування та закликали до співпраці.

Про профілактику та попередження захворюваності на сибірку доповів виконуючий обов’язки начальника Ананьївського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Юрій Граждан, який детально розповів про симптоми хвороби, повідомив що наразі проводиться безкоштовна вакцинація тварин району та запропонував головам сільських рад провести роз’яснювальну роботу з населенням щодо даного питання.

Також, заступник начальника управління економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації – начальник відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Сергій Антонюк  доповів про внесені зміни до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству.