12.07.2018

Питанням легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення району – першочергову увагу.

Керівництво районної державної адміністрації тримає на постійному контролі питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Ананьївського району. Про це свідчать проведення нарад, робочих зустрічей та індивідуальних бесід з керівниками підприємств, у тому числі сільськогосподарських.

На виконання доручення голови Одеської обласної державної адміністрації максима Степанова, яке було дано під час останньої виїзної наради облдержадміністрації, сьогодні, 12 липня 2018 року, під головуванням виконувача обов’язків голови районної державної адміністрації Ганни Карпової,  відбулось засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення району. На дане засідання були запрошені суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні особи та керівники сільськогосподарських підприємств різних форм власності, які за даними Ананьївського відділення Котовської ОДПІ в Одеській області  ймовірно використовують найману працю без оформлення трудових договорів або здійснюють нарахування заробітної плати працівникам в розмірі меншої за мінімальну або в розмірі мінімальної заробітної плати.

У роботі засідання взяла участь головний Державний інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Тетяна Лиса.

      Розпочавши засідання головуюча наголосила на необхідності посилення роботи щодо дотримання законодавства про працю України керівниками всіх рівнів в частині дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та щодо легалізації найманої праці, а також призвала представників всіх служб до спрямування своїх зусиль щодо роботи в даному напрямі та проведення роз’яснювальної роботи серед роботодавців.

       Серед головних питань, над вирішенням яких працює районна державна адміністрація, є питання пошуку додаткових надходжень до бюджету. Зокрема, податок на доходи фізичних осіб на 49,0% формує місцевий бюджет.
        Спеціалістами відповідних служб району, та безпосередньо управління соціального захисту населення райдержадміністрації, постійно проводиться здійснення аналізу діяльності всіх роботодавців району щодо виявлення працівників, які отримують  заробітну плату в межах мінімальної або менше мінімальної заробітної плати, що працюють за договорами цивільно-правового характеру та проводиться роз’яснювальна робота щодо встановлення  заробітної плати на рівні вищому мінімальної заробітної плати, гарантованої державою, збільшення розміру заробітної плати керівникам, які на даний час отримують мінімальну заробітну плату.

    Тетяна Лиса поінформувала  присутніх про зміни, що відбулись в законодавстві в 2017 році, а саме: про значні штрафні санкції щодо неоформлених найманих працівників та закликала до співпраці щодо наповнення бюджету,  в частині сплати податків. На жаль, свідомість роботодавців Ананьївського району без належного контролю не спрацьовує.

      Після заслуховування запрошених суб’єктів господарювання робоча група вирішила: рекомендувати всім запрошеним керівникам сільгосппідприємств переглянути трудові відносини з найманими працівниками, укласти трудові договори, в разі їх відсутності, та вжити заходів щодо збільшення розміру заробітної плати та в подальшому слідкувати за станом оплати заробітної плати в частині дотримання державних гарантій.

Крім того, члени робочої групи звернули увагу керівників сільськогосподарських підприємств на необхідність збільшення відсоткової ставки за оренду земельних часток (паїв). Член робочої групи,  начальник Ананьївського відділення Подільської ОДПІ Ігор Голубенко надав роз’яснення щодо механізму внесення змін до договорів оренди.

По завершенні засідання члени робочої групи спільно з головним державним інспектором провели моніторинг стану легальної зайнятості та оплати праці з виходом за місцем здійснення діяльності суб’єктами підприємницької діяльності, про що склали відповідні довідки.