25.03.2020

Обговорено заходи щодо попередження поширенню та боротьбі з короновірусом на Ананьївщині.

Наприкінці робочого дня, 24 березня 2020 року, в приміщенні райдержадміністрації відбулася зустріч у вузькому колі – керівники району зустрілися з активом сільгоспвиробників.
До присутніх спершу звернувся голова райдержадміністрації Максим Бритков, який одразу зазначив, що причиною зустрічі стала ситуація, яка щодня загрожує перерости для нашої країни в гуманітарну катастрофу – коронавірус. Цю ж тему раніше попередньо було обговорено під час відеозв'язку з депутатом Верховної Ради Степаном Чернявським. Отож, попри невтішні прогнози потрібно задіяти всі сили на місцях, тому владі й доводиться звертатися до місцевих аграріїв.
Тему продовжив депутат районної ради Олександр Шевченко, який емоційно закликав підставити плече Батьківщині: «Ми маємо показати нашим землякам, що реально допоможемо. Ви знаєте, що найвразливішими перед вірусом є пенсіонери. Нам не пробачать земляки, якщо ми залишимо стареньких напризволяще, а тому саме ми маємо подбати сьогодні про придбання апарату для штучної вентиляції легенів. Наша родина – мій брат, я та наша мати склалися і купуємо за 5 тисяч доларів один апарат. Не особисто для себе, а для усіх жителів району. Але цього замало і тому потрібно, щоб кожен з сільгоспвиробників, власників земель зробив свій внесок у придбання достатньої кількості апаратів.
Також я придбав необхідні харчі, з яких вже зібрано продуктові набори. Їх отримають жителі тієї вулиці, де депутатом моя дружина та жителі Другої і Третьої дільниць. Я закликаю усіх аграріїв, депутатів міської та районної рад таким же чином подбати про людей похилого віку. Потурбуйтесь, щоб у стареньких було вдосталь води, необхідних харчів, аби мінімізувати ризик їх інфікування.
Також на моє замовлення цими днями буде пошито 1100 багаторазових масок зі змінними фільтрами, які буде передано на потреби районної лікарні.
Це в силах зробити кожен підприємець, кожен сільгоспвиробник, депутат і зараз ми зможемо побачити, наскільки ефективно працюватимуть депутати, для чого вони йшли в органи влади.»
Його виступ підтримав і голова районної ради Микола Балан: «Або ми самі собі допомагаємо, або залишаємося безпорадні перед спільною бідою. Ми вирішили об'єднати зусилля, та спрямувати їх на найбільш проблемну ділянку – придбання апаратів для штучної вентиляції легенів, забезпечення літніх людей в умовах карантину харчами та питною водою, захисними масками.»
Почуте не залишило байдужими присутніх, адже вони і самі розуміють масштаб трагедії, яка може статися через байдуже споглядання. А відтак у своїй підтримці запевнив Павло Солон, його підтримали Тетяна Тищенко, Віктор Негрецкул, Володимир Бондар, Сергій Матвієнко. Вони дійшли спільної згоди в залученні усіх без виключення підприємців та аграріїв задля оперативного вирішення проблем медичної галузі району. Адже рахунок йде на дні і ми мусимо бути у всеозброєнні перед COVID-19.
Естафета добра розпочалася!

(інформацію надала Вікторія Урбан)