08.08.2019

Згідно з вимогами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження оновленої містобудівної документації. Основою нормативного забезпечення гармонійного розвитку населених пунктів є генеральні плани призначені для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови територій. Детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території. 
   Генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні. 

На підставі затвердженого генерального плану населеного пункту розробляється план земельно-господарського устрою, який після його затвердження стає невід’ємною частиною генерального плану. 

У складі генерального плану населеного пункту може розроблятися план зонування території цього населеного пункту. План зонування території може розроблятися і як окрема містобудівна документація після затвердження генерального плану. 

Генеральний план населеного пункту розробляються та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. 

В Ананьївському районі роботи з підготовки та затвердження Генеральних планів територій населених пунктів ведеться протягом останніх років. Так, вже відбулись громадські обговорення проектів Генеральних планів міста Ананьєва та села Жеребкове. Дані документи були розглянуті на засіданні архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації.

Сьогодні, 08 серпня 2019 року, в Ананьївській райдержадміністрації з робочим візитом побували начальник управління з питань містобудування та архітектури облдержадміністрації Надія Бєлєнко та науковий співробітник відділу міжрегіонального економічного розвитку Українського Причорномор’я Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Вячеслав Фадєєв, які зустрілися з головою районної державної адміністрації Ганною Карповою, першим заступником голови райдержадміністрації, завідувачем сектору містобудування та архітектури райдержадміністрації, Ананьївським міським головою, Жеребківським та Новоселівським сільськими головами. У ході зустрічі було обговорено питання усунення недоліків, узгодження та підготовки до затвердження Генеральних планів територій м.Ананьєва та с.Жеребкове Ананьївського району.